اگر دانشجو هستید که عاشق شکلات ، چیزهای عالی و مناظر زیبا هستید ، سوئیس برای شما ساخته شده است.

یک مزیت عالی جمعیت مهربان ، مغازه ها و اقتصاد عالی و فضای بین المللی است ، جایی که دانش آموزان و مردم از سراسر جهان در جستجوی تحصیلات عالی و شرایط زندگی هستند.

ما نمی توانیم به اندازه کافی تأکید کنیم که تصمیم شما برای تحصیل در سوئیس عالی است ، اما ما می توانیم جزئیات بیشتری را ارائه دهیم و شما را برای این تصمیم مصممتر کنیم!

واقع در قلب قاره اروپا ، سوئیس کشوری کوچک با سابقه دیرینه در آموزش عالی است که قدمت آن به سال 1460 بر می گردد. با داشتن طیف گسترده ای از مؤسسات آموزش عالی ، تحصیل در سوئیس به شما فرصت کشف و مستقیماً در راستای احساسات خود یاد بگیرید.

تحصیلات در سوئیس شما را به بیرون دیوار کتابخانه می رساند. تحصیل در خارج از کشور سوئیس با داشتن چشم اندازهای متنوع و زیبا ، تنوع فرهنگی (تلفیق سنت های آلمانی ، فرانسوی و ایتالیایی) ، شهرهای دارای رتبه برتر برای کیفیت زندگی ، محیط نوآورانه فناوری و استانداردهای بالای آموزشی ، تجربه یک زندگی است.

هزینه های تحصیل در سوئیس

هزینه های تحصیل اغلب هنگام تصمیم گیری برای تحصیل در خارج از کشور در ذهن دانش آموزان قرار دارد. خوشبختانه ، هزینه تحصیل در سوئیس برای دانشجویان بین المللی نسبت به سایر کشورهای اروپایی نسبتاً کمتر است و اگر از آمریکای شمالی یا انگلیس می آیید ، ممکن است یک قطره باشد.

هزینه های مؤسسات آموزش عالی در سوئیس می تواند متفاوت باشد ، به طور معمول در م publicسسات دولتی در مقایسه با مؤسسات خصوصی کمتر است. هزینه تحصیل ممکن است به ملیت ، برنامه یا سطح تحصیلات شما بستگی داشته باشد. متوسط هزینه کلی برای مدرک لیسانس در سوئیس برای کل برنامه حدود 18،500 CHF است. بسته به موسسه شما ، این تعداد می تواند از 5000 CHF تا 24000 CHF باشد. هزینه های دوره های کارشناسی ارشد در سوئیس نیز می تواند از کارشناسی ارشد عمومی هنر تا MBA بسیار متفاوت باشد.

هزینه های مسکن و زندگی دانشجویی در سوئیس

خانه دانشجویی

به سختی می توان مانند سایر کشورهای اروپایی تهیه آپارتمان در سوئیس را انجام داد. یافتن محل اقامت مناسب ممکن است کمی کار و تحقیق لازم داشته باشد ، اما در مورد یافتن گزینه مناسب مسکن برای شما سه گزینه اصلی وجود دارد:

محل اقامت خود را از طریق دفتر اسکان دانشگاه خود پیدا کنید.

در بنگاه های اجاره خصوصی محل اقامت پیدا کنید.

بسیاری از دانشگاه های سوئیس دفاتر مسکن دارند که اتاق های تخفیف دار را به طور خاص به دانشجویان بین المللی در خانه های دانشجویی متعلق به دانشگاه اجاره می دهند. نوع و تعداد گزینه ها به شهر یا شهری که دانشگاه شما در آن قرار دارد بستگی دارد و می تواند از 500 CHF تا 800 CHF در هر ماه باشد. این مکانها اغلب در نزدیکی مرکز شهر ، نزدیک دانشگاه ، یا هر دو واقع شده اند! تعداد اقامتگاهها معمولاً محدود است ، بنابراین بهتر است در اسرع وقت نسبت به دریافت مسکن اقدام کنید.

 

اگر از طریق دفتر مسکن دانشگاه خود اتاقی دریافت نمی کنید ، همه امیدها از بین نمی رود! هزینه بنگاه های اجاره خصوصی ممکن است کمی بیشتر برای شما هزینه داشته باشد (به طور معمول 800 تا 1500 CHF) ، اما اشتراک یک آپارتمان می تواند هزینه های شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. ژنو ، زوریخ و برن گران ترین شهرهای سوئیس هستند ، اما همچنین گزینه های بیشتری برای مسکن دارند. زندگی با هم اتاقی ها ، به ویژه دانشجویان بین المللی دیگر ، می تواند شما را در معرض فرهنگ ها ، زبان ها و سنت های جدید قرار دهد و باعث افزایش تجربه تحصیل در خارج از کشور شود!

خرج زندگی

مسکن تنها هزینه ماهانه شما نخواهد بود و اگرچه هزینه ها بسته به منطقه سوئیس که در آن تحصیل می کنید متفاوت است ، ما برخی از هزینه های متوسط را برای شما آماده کرده ایم تا ایده ای را در مورد نحوه بودجه تحصیل در سوئیس به شما ارائه دهیم.

 

برخی از هزینه های زندگی متوسط در سوئیس:

وعده غذایی

25 CHF

قهوه

CHF 4.50

آبجو

CHF 7

بلیط سینما

18 CHF

اجاره ماهانه

CHP 1،455

حمل و نقل ماهانه

77 CHF

این قیمت ها به طور متوسط در سراسر سوئیس است و چه در یک مرکز شهری مانند ژنو ، برن یا زوریخ یا در شهرهای کوچکتر مانند لوزان ، لوگانو یا مونترو باشید ، ممکن است هزینه های زندگی بیشتر یا پایین تری را متوجه شوید.

انکار اینکه سوئیس هزینه زندگی بالایی دارد دشوار است ، اما سرمایه گذاری در تحصیلات شما راهی مطمئن برای برنامه ریزی برای موفقیت شما در طولانی مدت است. علاوه بر این ، سوئیس به طور مداوم به عنوان یکی از کشورها با بهترین کیفیت زندگی روی زمین قرار دارد. مهم نیست که در کجای سوئیس تحصیل می کنید ، بودجه ای کاملاً برنامه ریزی شده بهترین راه برای اطمینان از استفاده حداکثری از فرصت های مهیجی است که سوئیس در اختیار شما قرار می دهد.

 

 

بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در سوئیس

هزینه ها هموراه یک نگرانی اصلی برای دانشجویان است و بورسیه های تحصیلی فراوانی به شما کمک می کنند تا رویای تحصیل در سوئیس را به واقعیت تبدیل کنید.

بورس های تحصیلی خاص برای تحصیل در سوئیس نیز ارائه می شود که اغلب از طریق توافق نامه های دو جانبه بین دولت کشور خود و دولت سوئیس و همچنین بورس های تحصیلی ویژه موسسات سوئیس داده می شود.

بورسیه تحصیلی عالی سوئیس برای دانشجویان خارجی همکاری بین المللی و تحقیقاتی بین سوئیس و 180 کشور دیگر را گسترش می دهد. این بورس تحصیلی را می توان محققان تحصیلات تکمیلی که قصد ادامه تحصیل در زمینه تحقیق در سوئیس را دارند ، یا دانشجویانی که برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سوئیس قصد تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند ، ادعا کنند.

بورس تحصیلی ETH Excellence از دانشجویان ETH و سایر دانشگاه ها (ملی و بین المللی) که مایل به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ETH با یک برنامه بورسیه دو ساله هستند ، پشتیبانی می کند.

کمک هزینه کارشناسی ارشد دانشگاه لوزان برای دانشجویان خارجی برای دانشجویانی است که از دانشگاه خارجی فارغ التحصیل شده اند و مایل به ادامه دوره کارشناسی ارشد خود در دانشگاه لوزان هستند.

بورس های تحصیلی EPFL Excellence تعدادی بورس تحصیلی منتخب را برای دانشجویان با سابقه علمی معتبر و مایل به ادامه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در EPFL ارائه می دهند.

بورس تحصیلی موسسه تحصیلات تکمیلی ژنو بیش از 2 میلیون CHF برای حمایت از دانشجویان با نیاز مالی با ارائه کمک مالی جزئی یا کامل برای تکمیل تحصیلات تکمیلی خود در سوئیس فراهم می کند.

بورس های تحصیلی IMD MBA بورس تحصیلی مبتنی بر لیاقت و نیاز را به دانشجویان از سراسر جهان ارائه می دهند. چهار بورسیه تحصیلی که 80٪ هزینه های تحصیل را پوشش می دهد ، موجود است و یک بورس تحصیلی تمام عیار نیز در دسترس است.

بورس تحصیلی کارشناسی ارشد دانشگاه ژنو توسط دانشکده علوم در دانشگاه ژنو به دانشجویان با انگیزه بسیار مایل است که مایل به ادامه تحصیل در سطح کارشناسی ارشد در هر یک از برنامه های این دانشکده هستند.

لیست دانشگاه های سوییس

University QS Rank Web Page
ETH Zurich – Swiss Federal Institute of Technology 13 https://ethz.ch/en
Swiss Federal Institute of Technology Lausanne 38 https://www.epfl.ch/
University of Zurich 90 https://www.uzh.ch/en
University of Basel 94 https://www.unibas.ch/en
University of Bern 113 https://www.unibe.ch/
University of Geneva 144 https://www.unige.ch/en
University of Lausanne 198 https://www.unil.ch/
Università della Svizzera Italiana (USI) 301 https://www.usi.ch/en
Universität Freiburg / Université de Fribourg 301 https://www3.unifr.ch/
University of St. Gallen (HSG) 401 https://www.unisg.ch/en
University of Neuchâtel 501 https://www.unine.ch