هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی در اسکاتلند

اسکاتلند که زمانی یک کشور مستقل بوده است ، سابقه ای طولانی و جذاب دارد. مرز جنوبی آن با انگلیس مشترک است ، اما غیر از این است که توسط دریا احاطه شده است. تحصیلات عالیه از قرن 15 در اسکاتلند ارائه می شود و برخی از قدیمی ترین دانشگاههای جهان در اسکاتلند یافت می شوند. اسکاتلند به داشتن سطح بالایی از دانشجویان بین المللی و دانشگاه های کلاس جهانی مشهور است ، و آن را به مکانی عالی برای انجام تحصیلات تبدیل می کند!

اسکاتلند یکی از چهار کشوری است که انگلستان را تشکیل می دهد و یک سوم شمالی جزیره انگلیس را در بر می گیرد. علاوه بر سرزمین اصلی ، بیش از 790 جزیره اسکاتلند را تشکیل می دهد ، از جمله جزایر شمالی و هبریدها. اسکاتلند تنها یک مرز زمینی دارد که با انگلیس مشترک است اما با ایرلند شمالی نیز فاصله کمی دارد.

هزینه های زندگی و تحصیل

اسکاتلند از پوند استرلینگ به عنوان واحد پول خود استفاده می کند.

اگر اهل اسکاتلند یا یکی از کشورهای اتحادیه اروپا هستید ، اگر مدرک اول شما باشد ، مجبور به پرداخت شهریه نخواهید بود. دانشجویان اسکاتلند یا اتحادیه اروپا واجد شرایط دریافت مدرک تحصیلی خود توسط آژانس جوایز دانشجویی اسکاتلند (SAAS) هستند. اگر می خواهید مدرک تحصیلات تکمیلی را در دانشگاه اسکاتلند انجام دهید ، باید شهریه را با نرخ “دانشجویان بومی” پرداخت کنید. این را هر موسسه تنظیم می کند ، بنابراین برای کسب اطلاعات با آنها تماس بگیرید.

اگر اهل انگلیس ، ولز یا ایرلند شمالی (بقیه انگلستان) هستید ، باید شهریه سالانه بپردازید. این هزینه توسط مؤسسات جداگانه تعیین می شود و هر سال تحصیلی قابل تغییر است. اگر می خواهید برای تحصیلات تکمیلی تحصیل کنید ، ملزم به پرداخت شهریه با نرخ ” دانشجویان بومی ” خواهید بود. این هزینه نیز توسط هر موسسه تعیین می شود ، بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر با آنها تماس بگیرید. شما واجد شرایط وام شهریه و کمک هزینه زندگی خواهید بود.

اگر اهل کشور دیگری هستید ، برای هر دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد باید شهریه بین المللی پرداخت کنید. در سطح کارشناسی ، هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی از 12000 پوند در سال تا بیش از 20،000 پوند برای MBA متغیر است. هزینه ها بسته به مؤسسه و حوزه درسی متفاوت است و هزینه های موضوعات آزمایشگاهی بیشتر از هزینه های کلاس ها تئوری است. هزینه تحصیل توسط هر موسسه تعیین می شود ، بنابراین برای کسب اطلاعات با آنها تماس بگیرید.

 

دانشجویان از سراسر جهان واجد شرایط بورسیه تحصیلی هستند ، بنابراین حتماً از موسسه خود اطلاعاتی در این مورد بخواهید. بورس های تحصیلی Saltire شناخته شده ترین منبع بورسیه برای دانشجویان بین المللی است که قصد تحصیل در اسکاتلند را دارند. بودجه ای که بین دولت اسکاتلند و مؤسسات همسان است ، تا 8000 پوند برای شهریه برای تحصیلات تکمیلی در دانشگاه اسکاتلند ارائه می دهد.

شایان ذکر است که درخواست این بورس های تحصیلی رقابتی است و فقط برای دانشجویان از کشورهای خاص در دسترس است. برای اطلاعات بیشتر به صفحه وب بورس تحصیلی Saltire مراجعه کنید.

اگر در سطح مقطع تحصیلی در اسکاتلند تحصیل می کنید ، ممکن است بتوانید یک شغل نیمه وقت برای پرداخت هزینه های زندگی خود بدست آورید. این تمایل دارد تا حداکثر 20 ساعت در هفته محدود شود ، بنابراین نباید به عنوان بودجه به آن اعتماد کرد. اگر برای تحصیل در اسکاتلند به ویزا نیاز دارید ، باید قبل از آمدن به اسکاتلند ثابت کنید که بودجه کافی دارید ، بنابراین کار نیمه وقت نمی تواند تنها راه تأمین هزینه تحصیل شما باشد.

هزینه های زندگی

این هزینه اصلی شما در طول دانشگاه است. شما بهتر است برای تهیه بودجه ای برنامه ریزی کنید که شامل محل اقامت ، غذا ، کتاب ، لباس ، سرگرمی ، سفر و قبض هایی مانند برق و بنزین باشد.

ما تخمین می زنیم که شما برای زندگی و تحصیل در مقطع کارشناسی در ادینبورگ 8500 – 11000 پوند در سال هزینه خواهید داشت ، اما بسته به عواملی مانند انتخاب محل اقامت و سبک زندگی شما می تواند کم و بیش باشد.

مسافرت و حمل و نقل

Translink خدمات اتوبوس مترو را در بلفاست و خدمات قطار انجام می دهد. کارت تخفیف دانشجویی برای تمام افراد 16-23 ساله در دسترس است و هزینه آن فقط 8 پوند است.

 

تا 3/1 تخفیف خدمات حمل و نقل ریلی و اتوبوس Translink در ایرلند شمالی ، به علاوه 50 درصد تخفیف خدمات قطار Enterprise بین دوبلین و بلفاست.

 

نمونه ای از هزینه ماهانه برای یک دانشجو:

Accommodation £550
Food £180
Clothes £70
Bus, underground, taxi fares £40
Laundry, stationery, stamps, toiletries £30
Telephone/internet £40
Entertainment £120
Total: £1,030 per month (£12,360 over 12 months)

لیست دانشگاه های اسکاتلند

Web Page QS Rank City University
https://www.ed.ac.uk/  30 Edinburgh University of Edinburgh
https://www.gla.ac.uk/  92 Glasgow University of Glasgow
https://www.abdn.ac.uk/  178 Aberdeen University of Aberdeen
https://www.dundee.ac.uk/  201–250 Dundee University of Dundee
https://www.st-andrews.ac.uk/  201–250 St Andrews University of St Andrews
https://www.stir.ac.uk/ 301-350 Stirling University of Stirling
http://www.hw.ac.uk/  351–400 Edinburgh Heriot-Watt University
https://www.sruc.ac.uk/  401–500 Edinburgh SRUC (Scotland’s Rural College)
https://www.strath.ac.uk/  401–500 Strathclyde University of Strathclyde
https://www.uws.ac.uk/  501–600 Paisley University of the West of Scotland
https://www.napier.ac.uk/  601–800 Edinburgh Edinburgh Napier University
https://www.gcu.ac.uk/  601–800 Glasgow Glasgow Caledonian University
https://www.rgu.ac.uk/  1001+ Aberdeen Robert Gordon University