هر آنچه که باید از مهاجرت کاری به عمان بدانید:

امروزه شاهد افزایش درخواست مهاجرت کاری به کشور عمان هستیم کشوری با حکومت سلطنتی و ساختاری اسلامی که بستر مناسبی را جهت جذب نیروی کار متخصص فراهم آورده است است و با توجه به آن که حدود نیمی از جمعیت ۵ میلیون نفری آن را مهاجران هندی پاکستانی بنگلادشی افغانی عربی ایرانی و دیگر کشورها هستند برخورد مناسبی با مهاجران دارند به خصوص مهاجران ایرانی از این رو با داشتن حداقل تخصص می توان به کار در این کشور مشغول شد.

عمان دارای سومین واحد پولی با ارزش دنیاست و امروز قیمت هر ریال آن در بازه 60 الی ۸0 هزار تومان در نوسان است و اگر فرد ایرانی قصد مهاجرت کاری به  این کشور را داشته باشد می‌تواند دستمزد قابل توجهی را کسب کند.
در این مقاله سعی بر آن شده تا سوالات و دغدغه‌های اصلی مهاجران را پاسخ دهیم تا بتوانیم مهاجرت به عمان را ساده ترین عنوان برای شما بیان کنیم.

کار در عمان
کار در عمان و بررسی تمامی شرایط مهاجرت به عمان و دریافت ویزای کاری به همراه لیست کاریابی های عمان مدت اعتبار ویزای کاری در عمان.

چه کسانی می‌توانند به عنوان نیروی کار به عمان مهاجرت کنند ؟

به صورت کلی چهار دسته از افراد می‌توانند به صورت کاری به عمان مهاجرت کنند که در زیر به این چهار دسته بندی پرداخت خواهد شد.

1. افراد مهارت پیشه: افرادی را شامل می‌شود که تحصیلات دانشگاهی و آکادمیک را ندارند اما در یک زمینه تسلط و تخصص کافی را دارند مانند: راننده، بنا، نجار، آشپز، جوشکار، لوله کش، برقکار، کارگر و غیره

 

2. افراد تحصیل کرده که در صنعت نفت و گاز مشغول به کار نمی باشند: افرادی را شامل می‌شود که تحصیلات دانشگاهی و آکادمیک را دارند اما در صنعت نفت و گاز و صنایع وابسته مشغول به کار نمی‌باشند مانند: مهندسان عمران ،معماری، کشاورزی، کامپیوتر ،مکانیک، hse و همچنین رشته های مدیریت، حسابداری، و غیره
( دستمزد این افراد حداقل ۱۰۰۰ ریال عمان می باشد و با توجه به تخصص و سابقه کار امکان افزایش این مبلغ وجود دارد)

3. افراد تحصیل کرده که در صنعت نفت و گاز مشغول به کار می باشند: افرادی را شامل می‌شود که تحصیلات دانشگاهی و آکادمیک را دارند و در یکی از صنایع نفت و گاز، پتروشیمی، پالایشگاه و یا صنایع وابسته مشغول به کار هستند مانند مهندسین نفت، شیمی، پتروشیمی، پالایشگاه، مکانیک، عمران ،معماری، hse ،حسابداری کامپیوتر ،ابزاردقیق، پایپینگ ،مهندس فرآیند و غیره
( دستمزد این افراد حداقل ۱۵۰۰ ریال عمان می باشد و با توجه به تخصص و سابقه کار امکان افزایش این مبلغ وجود دارد)


4. کادر درمان: تمامی متخصصین و افرادی که در حوزه درمان فعالیت دارند را شامل می شودو خود به دو دسته کارشناسان حوزه کادر درمان و پزشکان حوزه کادر درمان تقسیم می شود مانند:

4-1.کارشناسان حوزه کادر درمان:پرستاران ،متخصص بیهوشی، اتاق عمل، علوم آزمایشگاهی، نسخه پیچ داروخانه، تکنسین کاشت مو ،تکنسین لیزر و زیبایی،فیزیوتراپیست، رادیولوژیست( دستمزد این افراد حداقل 40۰ ریال عمان می باشد و با توجه به تخصص و سابقه کار امکان افزایش این مبلغ وجود دارد)

4-2.پزشکان حوزه کادر درمان: پزشک عمومی، پزشکان متخصص ،فوق تخصص،متخصص اورولوژی ،متخصص جراحی عمومی ،متخصص زنان ،دکتر داروساز ،دندانپزشک و غیره( دستمزد این افراد حداقل ۱0۰۰تا 4۵۰۰ ریال عمان می باشد و با توجه به تخصص و سابقه کار امکان افزایش این مبلغ وجود دارد)

جهت مشاهده قیمت روز ریال عمان کلیک کنید

پاسپورت عمان
پاسپورت عمان ، شرایط و روش های مهاجرت به عمان و اخذ اقامت و پاسپورت عمان از این روش ها در این مقاله مورد بررسی علمی قرار می گیرد.

شرایط مهاجرت به عنوان نیروی کار به عمان چیست؟

۱. داشتن حداقل ۲ سال سابقه کار در زمینه تخصصی( ارائه سوابق بیمه یا گواهی اشتغال به کار الزامی می باشد)( داشتن بیمه الزامی نیست)
۲. توانایی مکالمه به زبان انگلیسی یا عربی در زمینه کاری و تخصصی ( بدون نیاز به مدرک زبان )

مدت اقامت کاری چند ساله می باشد؟

مدت اقامت کاری در کشور عمان در تمامی4 زمینه گفته شده به مدت ۲ سال می باشد (در برخی مواقع 1 سال) و با توجه به نیاز شدید به نیروی کار هر دو سال یکبار بی هیچ محدودیتی امکان تمدید اقامت وجود دارد و می توان به مدت نامحدود اقامت را تمدید کرد البته این امکان نیز وجود دارد که پس از ۲ سال کار با توجه به توانایی و روابط دوستانه‌ای که طی این دو سال ایجاد میکنید کار دیگری پیدا کنید و محل کار خود را تغییر دهید و درآمد بیشتری کسب کنید .
نکته: تنها راه اقامت دائم در عمان فقط خرید ملک می باشد که با داشتن حداقل بودجه ۳ میلیارد تومان میتوان اقامت ۹۹ ساله برای خود و اعضای خانواده به دست آورد (جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سرمایه گذاری و خرید ملک با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید)

امنیت شغلی در عمان به چه شکل میباشد ؟چه تضمینی وجود دارد که پس از۶ ماه از اشتغال ما را اخراج نکند؟

این سوال پر تکرار ترین مطلبی است که اکثر متقاضیان کار در عمان از ما می‌پرسند و نگران هستند که پس از چند ماه کار کردند آنها را بی هیچ دلیل اخراج کند ولی جای هیچ نگرانی وجود ندارد چرا که موقع جذب و استخدام شما ،موسسه مورد نظر( کارفرمای شما)یک قرارداد تنظیم میکند و هر دو طرف متعهد به همکاری به مدت حداقل دو سال می باشند و مانند ایران نمی باشد که بی دلیل کارکنان را اخراج کند حتی اگر پروژه کاری در عمان تمام شود یا کارفرما ورشکسته شود کارفرما موظف می باشد حقوق و مزایای دو سال را تمام و کمال پرداخت کند و دولت عمان نیز کارفرما را مسئول می داند در برابر کار و درآمد شما ،چرا که موقع صدور اقامت دو ساله باید کارفرما تضمین دهد از شما حمایت می‌کند و هر مشکلی که پیش آمد کفیل شما در کنارتان هست و شما را حمایت خواهد کرد.

کفیل کیست و چه نقشی در مهاجرت کاری شما دارد؟

به عبارت ساده کفیل حکم وکیل شما را دارد و در تمامی موارد حقوقی و اداری همراه شما می باشد و از لحظه اول ورود شمابه کشور عمان در فرودگاه کنارتان خواهد بود و در تمامیه امور اداری مانند امور بانکی، تهیه وسایل زندگی و … در کنار شماست و کمکتان خواهدکرد تا به مشکل نخورید لازم به ذکر که برای تمامیه کشورهای عربی تقریبا حضور کفیل الزامی می باشد ، کفیل اقامت دائم کشورعمان را دارد و ضروریست که موقع گرفتن اقامت کاری کفیل  را معرفی کنید. البته خیالتون راحت باشه چرا که ما برای شما کفیل هم استخدام می‌کنیم و تنها نخواهید بود وحتی هزینه دوسال دستمزد کفیل رو هم ما پرداخت میکنیم.

امکان مهاجرت با خانواده وجود دارد؟

شاید یکی از مهمترین دلایل برای مهاجرت برای هر فرد داشتن رفاه و آرامش بیشتری برای خود و خانواده اش باشد و به تنهایی حاضر به مهاجرت نباشد ما به شما این نوید را می‌دهیم برای مهاجرت کاری به عمان امکان مهاجرت با همسر و فرزندان وجود دارد و حتی میتوانید برای فرزندانتان از خدمات آموزشی و مدارس فارسی زبان نیز بهره ببرید.

شرایط کار به چه شکل میباشد؟

۱.شما در عمان قطعاً به عنوان نیروی متخصص استخدام می شوید و در زمینه هایی شما را استخدام خواهند کرد که توانایی کار در آن را داشته باشید پس نگران نباشید که شاید نتوانید از پس کار بر نیاید چرا که قبل از استخدام از شما مصاحبه گرفته می‌شود و شما را برای کاری که مناسب هستید استخدام خواهند کرد، این نکته رو هم در نظر بگیرید که مثلا اگر رئیس یک واحد پتروشیمی هستید و ۲۰ سال سابقه کار دارید شما را به عنوان کارگر پتروشیمی استخدام نخواهند کرد و از شما در بالاترین سمت شغلی استفاده خواهند کرد و یا اگر یک کارمند ساده هستید با ۵ سال سابقه کار، سمتی برای شما در نظر گرفته نخواهد شد که نیاز به ۲۰ سال سابقه کار باشد و نتوانید از پس کار بر بیاید.
۲. کار در عمان به صورت اقماری یا ثابت میباشد که در حالت اقماری کار به صورت ۲۸ روز ۲۸ روز یا ۲ ماه ۲ ماه یا۶ ماه۶ ماه می باشد به این معنی که به فرض مثال ۲۸ روز در عمان کار می کنید و ۲۸ روز مرخصی دارید و میتوانید در ایام مرخصی به ایران سفر کنید و خانواده را ببینید و یا میتوانید در عمان بمانید و کار دوم پیدا کنید و مشغول به کار شوید کارهایی مانند فروشندگی، تجارت ،بازرگانی یا هر چیز دیگری البته پیدا کردن کار دوم به عهده شما میباشد و ما در این زمینه مسئولیتی نخواهیم داشت و در حالت ثابت شما موظف هستید هر روز هفته متناسب با زمان اداری یا زمان مشخص شده برای هر شیفت 7تا8 ساعت در طول روز کار کنید و آخر هفته ها سر کار نخواهید رفت و استراحت میکنید و در ایامی مانند تعطیلی های رسمی و اعیاد در عمان می توانید به ایران سفر کنید(در حالت ثابت  شما یک ماه مرخصی در سال خواهید داشت ).

آیا موسسه دانا اندیشان راشین برای شما کار پیدا می کند یا این که شما را به عمان اعزام میکند و خودتان کار پیدا میکنید؟

کار موسسه ما کاریابی تضمینی برای شماست و از اولین گام تا زمانی که استخدام شوید و حقوق دریافت کنید ما خود را موظف می دانیم در کنار شما حضور داشته باشیم و شما را راهنمایی کنیم و از روز اولی که به عمان سفر می کنید شغل شما ،سمت شما ،درآمد شما ،شهر محل سکونت شما و تمامی پارامترهای مربوط به کار شما مشخص می باشد و نیازی نیست دنبال کار بگردید و ما برای شما کار مرتبط با زمینه تخصصی شما که بیشترین حقوق و مزایا را داشته باشد پیدا خواهیم کرد تا برای شما بیشترین منفعت را داشته باشد.

تضمین کاریابی موسسه دانا اندیشان راشین چیست ؟چطور می توانید به ما اعتماد کنید؟آیا قبلا هم به موسسات مهاجرتی مراجعه کرده‌اید و کلاهبردار بوده و نمی توانید اعتماد کنید؟

۱.شرکت ما مورد تایید قوه قضائیه می باشد با اساسنامه مرتبط و تخصصی در زمینه مهاجرتی با نام ثبت شده دانا اندیشان راشین با شماره ثبت ۴۷۷۲۰ وشناسه ملی 14008474523که سهامدار اصلی آن آقای سعید حمیدی جلیانی می باشد که مدیر و موسس موسسه می باشد و با گرفتن استعلام می توانید به راحتی به این موضوع واقف شوید( جهت استعلام شرکت اینجا را کلیک کنید)
۲. در زمان شروع پروسه مهاجرت و عقد قرارداد ما تنها500 دلار آمریکا از شما دریافت خواهیم کرد که این مبلغ صرفا جهت ترجمه مدارک و تکمیل فرمهای کاریابی شماست و اگر ما نتوانیم تا مدت زمان اتمام قرارداد برای شما کار پیدا کنیم بی‌هیچ کسوراتی کل 500دلار را به شما عودت داده خواهد شد و تمامی این موارد در قرارداد نیز ذکر شده است لازم به ذکر است که دستمزد ما از حقوق شما کسر خواهد شد پس اگر شما استخدام نشوید ما هم سودی نخواهیم برد.

دوست من امیدوارم این اطلاعات مختصر تونسته باشه بهت کمک کرده باشه برای مهاجرت کاری به کشورعمان، اگر مصمم هستید و فکر می‌کنید که واجد شرایط هستید گام بعدی رزرو تایم مشاوره است که به صورت تلفنی  یا به صورت حضوری در دفتر اهواز میتوانید با کارشناسان موسسه گفتگو داشته باشید و اطلاعات بیشتری در خصوص مهاجرت به دست بیارید.

تاریخ به روز رسانی:1399/12/5

جهت رزرو تایم مشاوره اینجا را کلیک کنید.

3.8 8 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
123 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها
امیر

مالیات بر حقوق چقدره

مجید

سلام
من مدرک دانشگاهی ندارم ولی نزدیک 10 سال هست تو زمینه شبکه های کامپیوتری سابقه کار دارم و مدارک تخصصی آکادمیک بین المللی شرکت مایکروسافت رو دارم و تجربه خوبی دارم. مدرک بین المللی زبان انگلیسی هم دارم. با توجه به این رزومه امکان مهاجرت هست؟ ممنون

مجید

سلام 10 سال سابقه بیمه دارم

میلاد

سلام
30ساله -ارشد مهندسی عمران گرایش سازه های هیدرولیکی از دانشگاه دولتی(روزانه)
با 5 سال سابقه کار مرتبط با احداث کانال های بتنی-لوله گذاری فاضلاب
مسلط به دوربین توتال استیشن و دوربین ترازیاب نیوو-تهیه پروفیل های اجرایی و برنامه اتکد،هستم.
و زبان انگلیسی در حد معمولی
با این شرایط امکان مهاجرت کاری هستش؟و اینکه ایا بعد از 2 سال قطع همکاری میشه ؟

Last edited 24 days ago by میلاد
سید مصطفی حسینی

من دارای 29 سال سابقه کار در ذوب آهن اصفهان هستم در رشته مهندسی متالورژی از دانشگاه صنعتی اصفهان و خواهان کار در عمان هستم لطفا راهنمایی بفرمایید

سلام دوست عزیز.واجد شرایط هستید میتونید توی سایت یک نوبت مشاوره رزرو کنید تا 72 ساعت بعد با شما تماس میگیریم و با توجه به رزومه و شرایطتون اطلاعات صفر تا صد کار رو خدمتتون ارائه میدیم

Sattar

سلام خسته نباشید . من لیسانس رشته مهندسی hse از دانشگاه دولتی دارم و دوسال هم تو نفت و گاز سابقه کار دارم زبان هم متوسط به بالا . شرایط لازم رو دارم ؟

مشاور

سلام دوست عزیز.بله شریط لازم رو دارید

سجاد

من در رشته مهندسی عمران تحصیلات و سابقه کار در یک شرکت خصوصی را دارم ایا من میتونم برای مهاجرت به گکشور عمان اقدام کنم

مشاور

سلام.اگر حداقل 2 سال سابقه کار مرتبط داشته باشید مانعی نیست

امیر شکوئیان

با عرض سلام و خسته نباشید.
من لیسانس مهندسی عمران از دانشگاه شیراز دارم.حدود دو سالم هست که تو یه شرکت فنی مهندسی مشغول بکار هستم.زبانمم 1تا 100 از همه جهتا بخودم 70 میدم ، ولی مدرک آیلتس ندارم. بنظرتون شانسم برای دریافت ویزای کار چقدر هست؟

مشاور

سلام رزومتون خوب هستش برای راهنمایی بیشتر با همکارانم تماس بگیرید

مجتبی

سلام ؛ وقتتون بخیر مدت 5سال هست که در زمینه ابزاردقیق مشغول بکارم و همسرم هم ۵ ساله که در زمینه بهداشت شاغل میباشند؛ آیا شرایط کاری رو داریم ( هر دو ) ؟ رشته لیسانس بنده الکترونیک و همسرم کارشناس بهداشت عمومی هستند ؛؛

مشاور

سلام دوست عزیز.بله هر دو واجد شرایط هستید برای راهنمایی بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید راهنماییتون میکنیم

حسین

سلام
الان من سرچ کردم
Summary about cost of living in Muscat, Oman: Family of four estimated monthly costs are 2,342.61$ (901.84﷼) without rent. A single person estimated monthly costs are 668.58$ (257.39﷼) without rent
با این حقوقی که شما ذکر کردید
و اگر اشتباه نکنم باید مبلغی از اون رو هم به شما بدیم
کلا چیزی تهش نمیمونه که
اگر اشتباه میکنم بفرمایید
تشکر

مشاور

در جلسات مشاوره به ریز جزئیات هزینه ها پرداخته میشه و با توجه به نبود تورم و مشکلات سیاسی و اقتصادی که اینجا وجود داره در پایان دو سال پس انداز خوب و قابل توجهی میتونید داشته باشید

کامران

سلام رزومه انگلیسی بفرستیم مشکلی نداره؟

مشاور

سلام.خیر مشکلی نیست

کیارش

سلام من 19 سال سن دارم و دیپلم کامپیوتر دارم برام کاری هست

مشاور

سلام دوست عزیز.برای کار در عمان حداقل به دو سال سابقه کار مرتبط با زمینه تحصیلیتون نیاز هست

احسان

سلام وقت بخیر. یه جا نوشتین اقماری . میخواستم ببینم اگه اقماری بودیم مثلا ۲ ماه کار دوماه تعطیل اون دوماه تعطیل رو حقوق داریم یا نه ? تشکر

سعید

سلام خسته نباشید
من با روشهای مختلف خواستم استعلام شرکت شما رو بگیرم ازسایت روزنامه رسمی ولی چیزی بالا نمیاره

رضا

سلام وقت بخیر
چرا از کسانی که پول رو واریز کردن و حتی مصاحبه رو قبول شدن نظری ثبت نشده؟؟؟ هیچکس نظر منفی نداره در رابطه با شما…

امیرعبدالله

با سلام وقت بخیر .بنده کارشناسی ارشد مکانیک سیالات هستم.در پالایشگاه هم به مدت دو سال کار کردم.خانوم بنده دندان پزشک هستن میخاستم ببینم اونجا برای خانوم موقعیتی هست که شغلشو ادامه بده ؟

سعید

سلام و وقت بخیر
از طربق واتساپ برای شما رزومه کاری خودم رو ارسال کرده و توسط شما بررسی هم شده ، خواستم بدونم که اگر جاب آفری برای من وجود داشته باشه و به سرانجام هم برسه امکان اینکه فرزند پسر خودم رو که سال نهم هست رو مثلا برای ورود به کلاس سال دهم در کشور عمان با خودم راهی کنم؟ یعنی اینکه من به اتفاق پسرم به عمان برم بصورتیکه من برای اشتغال بکار و پسرم برای تحصیل (این گزینه تحصیل میتونه در مدارس عمان یا در مدارس ایرانیان مقیم عمان باشه) بهر حال آیا در همان بدو ورود میتوانم خودم کفیل فرزندم باشم چون میدونم که کفالت من توسط یک نفر عمانی انجام خواهد شد اما پسرم به چه صورتی خواهد بود
ممنون

سعید

با سلام مجدد و تشکر از پاسخگوئی فوری
در ارتباط با مهاجرت تحصیلی به عمان برای فرزند (پسر) خودم بخشی رو که در سایت خودتون دارید بررسی کردم و اطلاعاتی رو در اون لحاظ کرده بودید اما در انتهای بخش مربوط به “تحصیل در مدارس عمان” در انتهای پاراگراف مربوطه قیده شده “در ادامه لیستی از مدارس بین المللی کشور عمان به همراه هزینه های تحصیل در عمان به صورت سالانه را مشاهده خواهید نمود.” اما در ادامه و انتهای همان صفحه نه لینکی وجود داره و نه توضیحی در این خصوص.
لطفا میشه راهنمائی کنید که اطلاعات مدارس برای دوره راهنمائی و دبیرستان عمان رو با هزینه های مربوطه ، کجا میتونم ببینم؟
باز هم ممنون از پاسخگوئی

نادر

سلام مجدد من 12 سال تو امارات کارکردم و حقوقم اخرا 22000 درهم
هر3 سال هم تجدید میشد
حالا نمیدونم حتما عمان فرق داره
منون

erfan

سلام و خسته نباشید.بنده راپل کار هستم کار در ارتفاع با طناب.همسرم هم سرآشپز با مدرک هستن چقدر درآمد برای کار بنده و همسرم هست اونجا