هر آنچه که باید از مهاجرت کاری به عمان بدانید:

امروزه شاهد افزایش درخواست مهاجرت کاری به کشور عمان هستیم کشوری با حکومت سلطنتی و ساختاری اسلامی که بستر مناسبی را جهت جذب نیروی کار متخصص فراهم آورده است است و با توجه به آن که حدود نیمی از جمعیت ۵ میلیون نفری آن را مهاجران هندی پاکستانی بنگلادشی افغانی عربی ایرانی و دیگر کشورها هستند برخورد مناسبی با مهاجران دارند به خصوص مهاجران ایرانی از این رو با داشتن حداقل تخصص می توان به کار در این کشور مشغول شد.

عمان دارای سومین واحد پولی با ارزش دنیاست و امروز قیمت هر ریال آن در بازه 60 الی ۸0 هزار تومان در نوسان است و اگر فرد ایرانی قصد مهاجرت کاری به  این کشور را داشته باشد می‌تواند دستمزد قابل توجهی را کسب کند.
در این مقاله سعی بر آن شده تا سوالات و دغدغه‌های اصلی مهاجران را پاسخ دهیم تا بتوانیم مهاجرت به عمان را ساده ترین عنوان برای شما بیان کنیم.

کار در عمان
کار در عمان و بررسی تمامی شرایط مهاجرت به عمان و دریافت ویزای کاری به همراه لیست کاریابی های عمان مدت اعتبار ویزای کاری در عمان.

چه کسانی می‌توانند به عنوان نیروی کار به عمان مهاجرت کنند ؟

به صورت کلی چهار دسته از افراد می‌توانند به صورت کاری به عمان مهاجرت کنند که در زیر به این چهار دسته بندی پرداخت خواهد شد.

1. افراد مهارت پیشه: افرادی را شامل می‌شود که تحصیلات دانشگاهی و آکادمیک را ندارند اما در یک زمینه تسلط و تخصص کافی را دارند مانند: راننده، بنا، نجار، آشپز، جوشکار، لوله کش، برقکار، کارگر و غیره

2. افراد تحصیل کرده که در صنعت نفت و گاز مشغول به کار نمی باشند: افرادی را شامل می‌شود که تحصیلات دانشگاهی و آکادمیک را دارند اما در صنعت نفت و گاز و صنایع وابسته مشغول به کار نمی‌باشند مانند: مهندسان عمران ،معماری، کشاورزی، کامپیوتر ،مکانیک، hse و همچنین رشته های مدیریت، حسابداری، و غیره
( دستمزد این افراد حداقل ۱۰۰۰ ریال عمان می باشد و با توجه به تخصص و سابقه کار امکان افزایش این مبلغ وجود دارد)

3. افراد تحصیل کرده که در صنعت نفت و گاز مشغول به کار می باشند: افرادی را شامل می‌شود که تحصیلات دانشگاهی و آکادمیک را دارند و در یکی از صنایع نفت و گاز، پتروشیمی، پالایشگاه و یا صنایع وابسته مشغول به کار هستند مانند مهندسین نفت، شیمی، پتروشیمی، پالایشگاه، مکانیک، عمران ،معماری، hse ،حسابداری کامپیوتر ،ابزاردقیق، پایپینگ ،مهندس فرآیند و غیره
( دستمزد این افراد حداقل ۱۵۰۰ ریال عمان می باشد و با توجه به تخصص و سابقه کار امکان افزایش این مبلغ وجود دارد)

4. کادر درمان: تمامی متخصصین و افرادی که در حوزه درمان فعالیت دارند را شامل می شودو خود به دو دسته کارشناسان حوزه کادر درمان و پزشکان حوزه کادر درمان تقسیم می شود مانند:

4-1.کارشناسان حوزه کادر درمان:پرستاران ،متخصص بیهوشی، اتاق عمل، علوم آزمایشگاهی، نسخه پیچ داروخانه، تکنسین کاشت مو ،تکنسین لیزر و زیبایی،فیزیوتراپیست، رادیولوژیست( دستمزد این افراد حداقل 40۰ ریال عمان می باشد و با توجه به تخصص و سابقه کار امکان افزایش این مبلغ وجود دارد)

4-2.پزشکان حوزه کادر درمان: پزشک عمومی، پزشکان متخصص ،فوق تخصص،متخصص اورولوژی ،متخصص جراحی عمومی ،متخصص زنان ،دکتر داروساز ،دندانپزشک و غیره( دستمزد این افراد حداقل ۱0۰۰تا 4۵۰۰ ریال عمان می باشد و با توجه به تخصص و سابقه کار امکان افزایش این مبلغ وجود دارد)

جهت مشاهده قیمت روز ریال عمان کلیک کنید

پاسپورت عمان
پاسپورت عمان ، شرایط و روش های مهاجرت به عمان و اخذ اقامت و پاسپورت عمان از این روش ها در این مقاله مورد بررسی علمی قرار می گیرد.

شرایط مهاجرت به عنوان نیروی کار به عمان چیست؟

۱. داشتن تخصص و مهارت در یک زمینه تخصصی(در صورت داشتن دو سال سابقه بیمه  یابیشتر امکان کسب حقوق بیشتر امکان پذیر است)( داشتن بیمه الزامی نیست)
۲. توانایی مکالمه به زبان انگلیسی یا عربی در زمینه کاری و تخصصی ( بدون نیاز به مدرک زبان )

مدت اقامت کاری چند ساله می باشد؟

مدت اقامت کاری در کشور عمان در تمامی4 زمینه گفته شده به مدت ۲ سال می باشد (در برخی مواقع 1 سال) و با توجه به نیاز شدید به نیروی کار هر دو سال یکبار بی هیچ محدودیتی امکان تمدید اقامت وجود دارد و می توان به مدت نامحدود اقامت را تمدید کرد البته این امکان نیز وجود دارد که پس از ۲ سال کار با توجه به توانایی و روابط دوستانه‌ای که طی این دو سال ایجاد میکنید کار دیگری پیدا کنید و محل کار خود را تغییر دهید و درآمد بیشتری کسب کنید .
نکته: تنها راه اقامت دائم در عمان فقط خرید ملک می باشد که با داشتن حداقل بودجه ۳ میلیارد تومان میتوان اقامت ۹۹ ساله برای خود و اعضای خانواده به دست آورد (جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سرمایه گذاری و خرید ملک با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید)

امنیت شغلی در عمان به چه شکل میباشد ؟چه تضمینی وجود دارد که پس از۶ ماه از اشتغال ما را اخراج نکند؟

این سوال پر تکرار ترین مطلبی است که اکثر متقاضیان کار در عمان از ما می‌پرسند و نگران هستند که پس از چند ماه کار کردند آنها را بی هیچ دلیل اخراج کند ولی جای هیچ نگرانی وجود ندارد چرا که موقع جذب و استخدام شما ،موسسه مورد نظر( کارفرمای شما)یک قرارداد تنظیم میکند و هر دو طرف متعهد به همکاری به مدت حداقل دو سال می باشند و مانند ایران نمی باشد که بی دلیل کارکنان را اخراج کند حتی اگر پروژه کاری در عمان تمام شود یا کارفرما ورشکسته شود کارفرما موظف می باشد حقوق و مزایای دو سال را تمام و کمال پرداخت کند و دولت عمان نیز کارفرما را مسئول می داند در برابر کار و درآمد شما ،چرا که موقع صدور اقامت دو ساله باید کارفرما تضمین دهد از شما حمایت می‌کند و هر مشکلی که پیش آمد کفیل شما در کنارتان هست و شما را حمایت خواهد کرد.

کفیل کیست و چه نقشی در مهاجرت کاری شما دارد؟

به عبارت ساده کفیل حکم وکیل شما را دارد و در تمامی موارد حقوقی و اداری همراه شما می باشد و از لحظه اول ورود شمابه کشور عمان در فرودگاه کنارتان خواهد بود و در تمامیه امور اداری مانند امور بانکی، تهیه وسایل زندگی و … در کنار شماست و کمکتان خواهدکرد تا به مشکل نخورید لازم به ذکر که برای تمامیه کشورهای عربی تقریبا حضور کفیل الزامی می باشد ، کفیل اقامت دائم کشورعمان را دارد و ضروریست که موقع گرفتن اقامت کاری کفیل  را معرفی کنید. البته خیالتون راحت باشه چرا که ما برای شما کفیل هم استخدام می‌کنیم و تنها نخواهید بود وحتی هزینه دوسال دستمزد کفیل رو هم ما پرداخت میکنیم.

امکان مهاجرت با خانواده وجود دارد؟

شاید یکی از مهمترین دلایل برای مهاجرت برای هر فرد داشتن رفاه و آرامش بیشتری برای خود و خانواده اش باشد و به تنهایی حاضر به مهاجرت نباشد ما به شما این نوید را می‌دهیم برای مهاجرت کاری به عمان امکان مهاجرت با همسر و فرزندان وجود دارد و حتی میتوانید برای فرزندانتان از خدمات آموزشی و مدارس فارسی زبان نیز بهره ببرید.

شرایط کار به چه شکل میباشد؟

۱.شما در عمان قطعاً به عنوان نیروی متخصص استخدام می شوید و در زمینه هایی شما را استخدام خواهند کرد که توانایی کار در آن را داشته باشید پس نگران نباشید که شاید نتوانید از پس کار بر نیاید چرا که قبل از استخدام از شما مصاحبه گرفته می‌شود و شما را برای کاری که مناسب هستید استخدام خواهند کرد، این نکته رو هم در نظر بگیرید که مثلا اگر رئیس یک واحد پتروشیمی هستید و ۲۰ سال سابقه کار دارید شما را به عنوان کارگر پتروشیمی استخدام نخواهند کرد و از شما در بالاترین سمت شغلی استفاده خواهند کرد و یا اگر یک کارمند ساده هستید با ۵ سال سابقه کار، سمتی برای شما در نظر گرفته نخواهد شد که نیاز به ۲۰ سال سابقه کار باشد و نتوانید از پس کار بر بیاید.
۲. کار در عمان به صورت اقماری یا ثابت میباشد که در حالت اقماری کار به صورت ۲۸ روز ۲۸ روز یا ۲ ماه ۲ ماه یا۶ ماه۶ ماه می باشد به این معنی که به فرض مثال ۲۸ روز در عمان کار می کنید و ۲۸ روز مرخصی دارید و میتوانید در ایام مرخصی به ایران سفر کنید و خانواده را ببینید و یا میتوانید در عمان بمانید و کار دوم پیدا کنید و مشغول به کار شوید کارهایی مانند فروشندگی، تجارت ،بازرگانی یا هر چیز دیگری البته پیدا کردن کار دوم به عهده شما میباشد و ما در این زمینه مسئولیتی نخواهیم داشت و در حالت ثابت شما موظف هستید هر روز هفته متناسب با زمان اداری یا زمان مشخص شده برای هر شیفت 7تا8 ساعت در طول روز کار کنید و آخر هفته ها سر کار نخواهید رفت و استراحت میکنید و در ایامی مانند تعطیلی های رسمی و اعیاد در عمان می توانید به ایران سفر کنید(در حالت ثابت  شما یک ماه مرخصی در سال خواهید داشت ).

آیا موسسه دانا اندیشان راشین برای شما کار پیدا می کند یا این که شما را به عمان اعزام میکند و خودتان کار پیدا میکنید؟

کار موسسه ما کاریابی تضمینی برای شماست و از اولین گام تا زمانی که استخدام شوید و حقوق دریافت کنید ما خود را موظف می دانیم در کنار شما حضور داشته باشیم و شما را راهنمایی کنیم و از روز اولی که به عمان سفر می کنید شغل شما ،سمت شما ،درآمد شما ،شهر محل سکونت شما و تمامی پارامترهای مربوط به کار شما مشخص می باشد و نیازی نیست دنبال کار بگردید و ما برای شما کار مرتبط با زمینه تخصصی شما که بیشترین حقوق و مزایا را داشته باشد پیدا خواهیم کرد تا برای شما بیشترین منفعت را داشته باشد.

تضمین کاریابی موسسه دانا اندیشان راشین چیست ؟چطور می توانید به ما اعتماد کنید؟آیا قبلا هم به موسسات مهاجرتی مراجعه کرده‌اید و کلاهبردار بوده و نمی توانید اعتماد کنید؟

۱.شرکت ما مورد تایید قوه قضائیه می باشد با اساسنامه مرتبط و تخصصی در زمینه مهاجرتی با نام ثبت شده دانا اندیشان راشین با شماره ثبت ۴۷۷۲۰ وشناسه ملی 14008474523که سهامدار اصلی آن آقای سعید حمیدی جلیانی می باشد که مدیر و موسس موسسه می باشد و با گرفتن استعلام می توانید به راحتی به این موضوع واقف شوید( جهت استعلام شرکت اینجا را کلیک کنید)
۲. در زمان شروع پروسه مهاجرت و عقد قرارداد ما تنها500 دلار آمریکا از شما دریافت خواهیم کرد که این مبلغ صرفا جهت ترجمه مدارک و تکمیل فرمهای کاریابی شماست و اگر ما نتوانیم تا مدت زمان اتمام قرارداد برای شما کار پیدا کنیم بی‌هیچ کسوراتی کل 500دلار را به شما عودت داده خواهد شد و تمامی این موارد در قرارداد نیز ذکر شده است لازم به ذکر است که دستمزد ما از حقوق شما کسر خواهد شد پس اگر شما استخدام نشوید ما هم سودی نخواهیم برد.

مهاجرت کاری به کشور قطر:

چه کسانی می‌توانند به عنوان نیروی کار به عمان مهاجرت کنند ؟

1. افراد مهارت پیشه: افرادی را شامل می‌شود که تحصیلات دانشگاهی و آکادمیک را ندارند اما در یک زمینه تسلط و تخصص کافی را دارند مانند: راننده، بنا، نجار، آشپز، جوشکار، لوله کش، برقکار، کارگر و غیره(دستمزد این افراد از 2000دلار در هر ماه شروع می شود و با توجه به تخصص امکان افزایش حقوق وجود دارد)

2. افراد تحصیل کرده و متخصص: افرادی را شامل می‌شود که تحصیلات دانشگاهی و آکادمیک را دارند ودر یک حرفه و مهارت متخصص هستند مانند: مهندسان عمران ،معماری، کشاورزی، کامپیوتر ،مکانیک، hse و همچنین رشته های مدیریت، حسابداری، و غیره
( دستمزد این افراد حداقل 3000 دلار می باشد و با توجه به تخصص و سابقه کار امکان افزایش این مبلغ وجود دارد)

شرایط مهاجرت به عنوان نیروی کار به قطر چیست؟

۱. داشتن تخصص و مهارت در یک زمینه تخصصی(در صورت داشتن دو سال سابقه بیمه  یابیشتر امکان کسب حقوق بیشتر امکان پذیر است)( داشتن بیمه الزامی نیست)
۲. توانایی مکالمه به زبان انگلیسی در زمینه کاری و تخصصی ( بدون نیاز به مدرک زبان )

 

نکات مهم:

1.مدت کار و  اقامت در قطر دو سال می باشد.

2.این روش تضمینی می باشد و پس از اخذ ویزا هزینه مهاجرت دریافت می گردد.

 

دوست من امیدوارم این اطلاعات مختصر تونسته باشه بهت کمک کرده باشه برای مهاجرت کاری به کشورعمان یا قطر، اگر مصمم هستید و فکر می‌کنید که واجد شرایط هستید گام بعدی رزرو تایم مشاوره است که به صورت تلفنی  یا به صورت حضوری در دفتر اهواز میتوانید با کارشناسان موسسه گفتگو داشته باشید و اطلاعات بیشتری در خصوص مهاجرت به دست بیارید.

تاریخ به روز رسانی:1400/1/31

جهت رزرو تایم مشاوره اینجا را کلیک کنید.

3.3 10 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
133 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها
Arman

سلام اگر فقط سابقه بیمه در زمینه عمران داشته باشیم کافیه یا حتما باید گواهی اشتغال از اون شرکت هم بگیریم