نروژ بخاطر کوهها ، خط ساحلی فیورد ، تاریخ دریایی ، زندگی ساحلی بی نظیر ، تابش نور آفتاب در تابستان و عملکرد درخشان المپیک زمستانی مشهور است. این همچنین یک انتخاب محبوب برای مطالعه بین المللی است ، انتخاب خوبی از دانشگاه ها ، از جمله چهار ورودی در QS World University Rankings® 2019 را ارائه می دهد.

نروژ به دلیل بخشی از ذخایر نفت و گاز دریایی خود ، چهارمین درآمد سرانه در جهان و یکی از بالاترین سطح زندگی را دارد. این عضو بسیاری از سازمانهای بین المللی است ، از جمله سازمان ملل ، ناتو ، شورای اروپا و شورای شمال اروپا ، WTO و OECD. این کشور همچنین بخشی از منطقه شینگن است و با وجود رد عضویت کامل در اتحادیه اروپا ، روابط نزدیک با ایالات متحده و اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) را حفظ می کند.

نروژ همچنین به دلیل مشارکت در هنر و فرهنگ مشهور است – و سرانجام این کشور میهن شخصیت های بسیار تأثیرگذاری مانند نمایشنامه نویس هنریک ایبسن و نقاش ادوارد مونک ، خالق فریاد ، یکی از شناخته شده ترین نقاشی های جهان است. عامل اصلی دیگر گردشگری به نروژ ، پدیده های خیره کننده دایره قطب شمال است که به عنوان چراغ های شمالی شناخته می شود.

اگر همه اینها جذاب است اما شما نگران از دست دادن یک رقم در سرما هستید ، دیگر نگران نباشید. جریان گرم اقیانوسی به این معنی است که نروژ در واقع آنقدر که تصور می کنید سرد نیست. مناطق ساحلی نسبتاً معتدل هستند و دمای متوسط ​​زمستان به ندرت در پایتخت اسلو به زیر -4 درجه سانتیگراد (24.8 درجه فارنهایت) می رسد ، بنابراین می توان نسبتاً راحت (در لایه ها بله ، اما بدون اینکه آبی رنگ شود) جابجا شوید.

نروژ کشوری است که تحصیلات عالی را به سطح بین المللی منحصر به فردی می رساند. بیشتر دانشگاه های دولتی نروژ هیچ شهریه ای دریافت نمی کنند. این برای همه دانشجویان بین المللی ، صرف نظر از کشور مبدا آنها اعمال می شود.

تحصیل در خارج از کشور در نروژ یک تجربه چالش برانگیز اما ارزشمند خواهد بود. این امر منجر به مدرک علمی با ارزش می شود ، که امتیاز قابل توجه برای رزومه(CV) شما خواهد بود.

برای سهولت کار شما ، یک راهنمای سریع با هر آنچه در مورد هزینه های تحصیل و زندگی در نروژ باید بدانید ، تهیه کردیم.

هزینه های تحصیل در نروژ برای دانشجویان بین المللی

در نروژ ، اکثر دانشگاه های دولتی شهریه نمی گیرند. این برای دوره های کارشناسی ، برنامه های کارشناسی ارشد و دکترا و برای دانشجویان از همه کشورها معتبر است ، صرف نظر از اینکه آنها عضو اتحادیه اروپا / EEA هستند یا نه.

 

فقط هزینه اتحادیه دانشجویی وجود دارد که باید به طور کامل پرداخت شود ، که بین 30 – 60 EUR / ترم است.

دانشگاه های خصوصی شهریه می گیرند و اینها بین:

7،000 – 9،000 یورو در سال برای برنامه های لیسانس

9،000 – 19،000 یورو در سال برای برنامه های کارشناسی ارشد

هزینه های زندگی در نروژ برای دانشجویان بین المللی

تحصیل در دانشگاهی در نروژ شامل هزینه های زندگی متشکل از محل اقامت ، کتاب و سایر مواد مطالعه ، غذا و آب و برق است. اگرچه هزینه های زندگی در هر ماه می تواند بالاتر از متوسط ملت های اروپایی باشد ، اما هنوز هم یکی از بهترین ها برای یک کشور اسکاندیناوی است. و به عنوان یک پاداش ، سطح زندگی و کیفیت زندگی نروژ بسیار بالا است.

برای زندگی در نروژ می توانید به طور متوسط 800 تا 1400 یورو در ماه بپردازید. هزینه ها در شهرهای بزرگ می تواند بسیار بیشتر باشد. در اینجا برخی از هزینه های زندگی که می توانید انتظار داشته باشید در شهرهایی پرداخت کنید وجود دارد:

اسلو: 1200 – 2000 یورو

برگن: 1100 – 1800 یورو

ترومسو و تروندهایم: 1000 تا 1600 یورو

سایر شهرهای کوچک نروژ معمولاً هزینه زندگی ماهیانه آنها 800 تا 1000 یورو است.

هزینه های اسکان

دانشجویان در نروژ حدود 36٪ از کل هزینه های زندگی را برای اسکان پرداخت می کنند. محبوب ترین گزینه ها مسکن دانشجویی و اجاره / اشتراک آپارتمان است. به طور کلی ، شما می توانید در هر جایی بین 300 تا 700 یورو در ماه پرداخت کنید. بسته به شهری که در آن زندگی می کنید ، فاصله شما با مرکز شهر و همچنین اینکه تنها زندگی می کنید یا با دانشجویان دیگر قیمت ها بسیار متفاوت است.

هزینه های غذا در نروژ و خرید ارزان

شما معمولاً بین 250 تا 400 یورو در ماه برای غذا صرف می كنید. با یادگیری نحوه آشپزی و خرید از فروشگاه های مواد غذایی که گاهی تخفیف می دهند یا از سوپرمارکت های قابل دسترسی مانند Rema 1000 ، Rimi ، Kiwi ، Bunnpris ، Meny ، Ultra و Ica می توانید مقداری پس انداز کنید

 

اگر قصد یک عصرانه دارید ، 20 یورو در یک رستوران ارزان قیمت و 70 یورو در یک رده متوسط ​​برای یک وعده غذایی دو نفره هزینه خواهید کرد. اگر شما هم می خواهید نوشیدنی سبک بنوشید ، 4 یورو بیشتر هزینه خواهید کرد.

هزینه ی حمل و نقل

در نروژ 41٪ دانشجویان از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کنند و از تخفیف های ارائه شده توسط کارت دانشجویی دانشگاه استفاده می کنند. هزینه کل کارت حمل و نقل ماهانه بین 55 تا 72 یورو است. در اینجا گزینه های دیگر حمل و نقل وجود دارد:

تاکسی: قیمت شروع 10 یورو و 1.5 یورو در هر کیلومتر است

اجاره دوچرخه: بین 12 تا 25 یورو در روز

هزینه های اضافی

در طول تحصیل ، برای دوره ها و تحقیقات خود به کتاب ، مجله و سایر مطالب نیاز خواهید داشت. این مقادیر معمولاً به حدود 50 یورو در ماه می رسد اما می توانید برای صرفه جویی در هزینه ها ، کتابهای دست دوم را از کتابخانه ها و فروشگاههای دست دوم خریداری کنید. برای فعالیت های اجتماعی ، باید حدود 50 تا 120 یورو در ماه آماده کنید.

لیست دانشگاه های نروژ

University QS Rank Web Page
University of Oslo 131 https://www.uio.no/
University of Bergen 201 https://www.uib.no
Norwegian University of Science and Technology (NTNU) 401 www.ntnu.edu
UIT the Arctic University of Norway 401 https://uit.no/
Norwegian University of Life Sciences (NMBU) 501 https://www.nmbu.no/
Norwegian University of Life Sciences (NMBU) 501