زیبایی طبیعی خیره کننده و شهرهای آرام ، تمرکز قوی بر تحقیق و نوآوری ، انتخاب مناسب دانشگاه های کلاس جهانی و تعهد به ارائه آموزش عالی به صورت رایگان . درک اینکه چرا بسیاری از دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانشگاه فنلاند را انتخاب می کنند آسان است.

در مورد آموزش با کیفیت ، فنلاند یکی از اولین کشورهایی است که به ذهن خطور می کند. فنلاند که کشوری اسکاندیناوی است و در سال 2020 میلادی 5.5 میلیون نفر جمعیت دارد ، موفق شده است نه تنها پیشرفت تحصیلی را حفظ کند بلکه در تعیین استاندارد جهانی نیز سرآمد باشد.

عضو اتحادیه اروپا و محل 35 موسسه آموزش عالی ، فنلاند گزینه خوبی برای دانشجویان از سراسر جهان است. یک جامعه برابری طلبانه که در آن دانش و یادگیری مادام العمر بسیار ارزشمند است ، فنلاند یک زمینه اجتماعی عالی برای تقویت یادگیری و رشد شخصی شما ارائه می دهد.

شهریه دانشگاه در فنلاند

فنلاند یکی از بهشت های مالی اروپا است زیرا دانشگاه های دولتی شهریه ای را برای دانشجویانی که از کشورهای اتحادیه اروپا / EEA یا سوئیس می آیند دریافت نمی کنند. این بدان معناست که می توانید تمرکز خود را بر پرداخت شهریه متوقف کنید و در واقع از امور مالی خود برای تأمین هزینه های زندگی یا حتی پس انداز هزینه سفر استفاده کنید.

از پاییز سال 2017 ، دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EEA باید شهریه بپردازند. بسته به درجه و دانشگاهی که انتخاب می کنید ، معمولاً بین 4000 تا 18000 یورو در سال متفاوت است.

به خاطر داشته باشید که اگر مجبور به پرداخت شهریه هستید ، می توانید برای یک برنامه بورس تحصیلی نیز اقدام کنید. هر دانشگاه دولتی در فنلاند یک دانشگاه دارد ، بنابراین فرصتی عالی برای کاهش هزینه های کلی تحصیلات شما است.

هزینه های زندگی دانشجویی در فنلاند

متوسط ​​هزینه های زندگی در شهرهای فنلاند

در فنلاند ، بسته به منطقه ای که در آن زندگی می کنید ، بین 700 تا 900 یورو در ماه نیاز دارید. هلسینکی گرانترین شهر است در حالی که لاپرانتا ، پوری و تامپره به عنوان مقرون به صرفه ترین شهرهای دانشجویی شناخته می شوند.

 

متوسط ​​بودجه مورد نیاز برای شهرهای بزرگ فنلاند را بررسی کنید (شامل هزینه های اقامت):

هلسینکی: بین 980 تا 1،580 یورو در ماه

Jyvaskyla: بین 700 تا 1100 یورو در ماه

اولو: بین 660 تا 1000 یورو در ماه

تامپره: بین 870 تا 1300 یورو در ماه

ما در حال اشتراک این اعداد هستیم تا به شما کمک کنیم موارد را جمع کنید و ببینید چه بودجه ای برای تحصیل در فنلاند نیاز دارید. می توانید بیشتر یا کمتر هزینه کنید. همه اینها به عادت های شما و اینکه چقدر می توانید امور مالی خود را مدیریت کنید بستگی دارد.

 

هزینه های اسکان

دو گزینه اصلی محل اقامت برای دانشجویان بین المللی وجود دارد:

بنیادهای مسکن دانشجویی: هزینه یک اتاق واحد در یک آپارتمان مشترک دانشجویی بین 160 تا 380 یورو در ماه است. همچنین می توانید یک آپارتمان مجرد انتخاب کنید اما گرانتر است.

اجاره / اشتراک آپارتمان موجود در بازار آزاد: قیمت ها بین 400 تا 800 یورو در ماه است و بسته به عوامل مختلفی متفاوت هستند (به عنوان مثال نزدیک بودن آن به مرکز شهر ، شهر چقدر بزرگ است). به اشتراک گذاشتن این آپارتمان با سایر دانشجویان / همسفران راحت است زیرا هزینه های کلی را کاهش می دهد و افراد دیگر را می شناسید و با آنها ارتباط برقرار می کنید.

هزینه های غذا

هزینه های غذا در شهرها بسیار متفاوت است ، اما به طور متوسط ​​مواد غذایی موجود در سوپرمارکت های محلی حدود 200 تا 250 یورو در ماه برای شما هزینه دارد. با خرید از سوپرمارکت های تخفیف دار ، مانند Lidl ، Sale ، Alepa و K-Market می توانید پس انداز کنید. اگر شب را برای خرید انتخاب کنید ، اغلب تخفیف خواهید یافت.

 

اگر می خواهید بیرون غذا بخورید ، یک وعده غذایی در یک رستوران مقرون به صرفه حدود 11 یورو هزینه دارد ، در حالی که سه وعده غذا برای دو نفر در یک رستوران متوسط ​​، 60 یورو خواهد بود.

 

هزینه ی حمل و نقل

بیشتر دانشجویان با استفاده از وسایل نقلیه عمومی گشت و گذار در شهر را انتخاب می کنند. کارت حمل و نقل عمومی برای دانشجویان بسته به شهر بین 35 تا 50 یورو در ماه است. شما همچنین می توانید یک اتومبیل کرایه کنید ، اما هزینه این کار برای شما 5 روز در حدود 230 یورو است.اگر از قدم زدن و هوای تازه لذت می برید ، می توانید تا دانشگاه پیاده بروید ، به خصوص اگر آنقدر دور از آن زندگی نکنید.

 

هزینه های اضافی

هزینه های زندگی دانشجویان در فنلاند شامل هزینه های کمی مانند:

هزینه عضویت اتحادیه دانشجویی: بین 80 تا 100 یورو / سال تحصیلی. کارت دانشجویی دریافت خواهید کرد و از تخفیف برای حمل و نقل عمومی و رستوران های دانشجویی بهره مند خواهید شد.

فعالیت های اجتماعی: حدود 100 یورو در ماه

لیست دانشگاه های فنلاند

University QS Rank Web Page
University of Helsinki 96 https://www.helsinki.fi
Aalto University 184 https://aalto.fi/
Tampere University 251 https://www.tuni.fi/
University of Oulu 251 https://www.oulu.fi/
University of Turku 351 https://www.utu.fi/
University of Eastern Finland 401 https://www.uef.fi/en/university
LUT University 501 https://www.lut.fi/
University of Jyväskylä 501
Åbo Akademi University 601