تحصیل در دانمارک: هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی

اگر می خواهید در دانشگاهی که هرگز 50 کیلومتر از دریا فاصله ندارد ، در کشوری با جنگل و دریاچه های خیره کننده تحصیل کنید ، دانمارک مکان مناسب شماست.

دانمارک علاوه بر زیبایی های طبیعی خود ، چندین شهر تاریخی از جمله کپنهاگ ، اورهوس و اسبجرگ را در خود جای داده است و این کشور را به مکانی مناسب برای دانشجویی تبدیل کرده است.

دانمارک به دلیل هزینه های کم تحصیل ، مقاطع کارشناسی ارشد با کیفیت عالی انگلیسی و روش های ابتکاری آموزش یکی از محبوب ترین مقاصد بین المللی تحصیل در اروپا است. دانشجویان بین المللی نیز به دلیل سطح بالای زندگی و تنوع زیادی در رشته های تحصیلی موجود در دانشگاه های دانمارک ، دانمارک را انتخاب می کنند.

اگر به فکر تحصیل در خارج از کشور دانمارک هستید ، یافتن اطلاعات دقیق در مورد شهریه و هزینه های زندگی به شما کمک می کند تا برای آینده خود آگاهانه تصمیم بگیرید.

شهریه دانشگاه در دانمارک

تحصیلات عالی در دانمارک برای کلیه دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد که از منطقه اتحادیه اروپا / EEA و سوئیس می آیند و همچنین برای دانشجویان شرکت کننده در یک برنامه تبادل رایگان است.

همچنین می توانید در دانمارک به صورت رایگان تحصیل کنید اگر:

* شما قبلاً اجازه اقامت دائم یا موقت دارید

* یکی از والدین شما از یک کشور غیر اتحادیه اروپا / EEA است و در دانمارک کار می کند

 

برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا / EEA ، هزینه های تحصیل بین 6،000 – 16،000 EUR در سال تحصیلی است. برخی از برنامه های تخصصی ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند ، به همین دلیل است که ما توصیه می کنیم صفحه دانشگاه را بررسی کنید تا ببینید شهریه برای شما چیست.

هزینه های زندگی دانشجویی در دانمارک

متوسط ​​هزینه های زندگی در شهرهای دانمارک

سیاست بدون شهریه دانمارک برای دانشجویان اتحادیه اروپا / EEA بسیار جذاب است ، اما کیفیت بالای زندگی همچنین به معنای هزینه های زندگی است و قیمت های متوسط ​​به طور کلی بالاتر از مکان های دیگر است. برای اینکه بتوانید این هزینه ها را تأمین کنید ، باید هزینه های ماهانه خود را با احتیاط اختصاص دهید.

به عنوان یک تخمین تقریبی ، دانشجویان بین المللی برای زندگی در دانمارک به 800 تا 1200 یورو در ماه نیاز دارند. این هزینه ها می توانند بر اساس عادت های شما بالا یا پایین بروند: چقدر برای خرید و بیرون رفتن هزینه می کنید ، چقدر سفر می کنید و غیره. اگر تصمیم به تحصیل در پایتخت دانمارک ، کپنهاگ دارید ، باید انتظار پرداخت بیشتر را نیز داشته باشید.

هزینه های اسکان

محل اقامت حدود یک سوم هزینه ماهانه زندگی شما در دانمارک را نشان می دهد. شما باید انتظار داشته باشید که در بیشتر شهرها بین 400 تا 670 یورو و در کپنهاگ حدود 800 – 900 یورو بپردازید.

اگر زود به دنبال مسکن باشید ، ممکن است بتوانید مکان هایی با هزینه 250 یورو در ماه در مسکن خارج از شهر پیدا کنید.

گزینه های اصلی اقامت برای دانشجویان در دانمارک:

دانشجویانی که به تنهایی زندگی می کنند – 450 یورو در ماه

دانشجویانی که با شریک زندگی خود / یک همکار زندگی می کنند – 500 یورو در ماه

سالن های اقامت دانشجویی (کالژی) – بین 250 – 300 یورو در ماه

ممکن است پیدا کردن محل اقامت درست قبل از شروع ترم برای شما بسیار دشوار باشد. به همین دلیل شما باید ماهها قبل از انتقال به دانمارک ، گزینه های خود را جستجو کنید. این به شما امکان می دهد مکان ها و قیمت های مختلف را مقایسه کنید و تصمیمی عجولانه نگیرید. یکی دیگر از مزایای انتخاب زودهنگام مکان این است که شما مجبور نخواهید شد با استرس ناشی از عدم دانستن محل زندگی خود کنار بیایید.

هزینه های غذا

هزینه های متوسط غذا در دانمارک بسته به عادت های هزینه ای شما 200 تا 270 یورو در ماه خواهد بود. در سوپرمارکت های تخفیفی مانند بیلکا ، Lidl ، Netto ، Fakta یا Aldi می توانید قیمت مواد غذایی پایین تری پیدا کنید.به طور متوسط ، صرف غذا برای بیرون از منزل در شهر 30 یورو برای هر نفر است ، و یک نوشیدنی غیر الکلی در یک بار حدود 5 یورو است.

هزینه ی حمل و نقل

در دانمارک ، تقریباً 50٪ دانشجویان برای رسیدن به دانشگاه خود از دوچرخه استفاده می کنند ، در حالی که 30٪ از حمل و نقل عمومی استفاده می کنند. هزینه حمل و نقل عمومی ماهیانه برای اتوبوس ، مترو یا قطار 40 تا 50 یورو در ماه است.دانمارک ، و به ویژه کپنهاگ ، بهشت دوچرخه است ، احتمالاً تعداد آنها از مردم بیشتر است. بنابراین شما همیشه می توانید دوچرخه اجاره کنید و از دوچرخه سواری در شهر لذت ببرید.

هزینه های اضافی و پس انداز

مقداری پول صرف کتاب و سایر مطالب مطالعه خواهید کرد ، معمولاً بین 30 تا 65 یورو در ماه. به طور متوسط ، برای فعالیت های اجتماعی ، دانشجویان بین 120 تا 175 یورو در ماه هزینه می كنند. اگر برای کارت مسافرت بین المللی جوانان ثبت نام کنید ، می توانید تخفیف های عمده ای برای بازدید از جاهای دیدنی اطراف دانمارک دریافت کنید. اگر شهروند غیر اتحادیه اروپا / EEA نیستید و در سیستم ثبت احوال دانمارک ثبت نام نمی کنید ، ممکن است مجبور شوید هزینه بیمه درمانی را پرداخت کنید.

کمک هزینه تحصیلی و کمک هزینه دانشگاه

روش های مختلفی برای تأمین هزینه های تحصیل و زندگی شما در دانمارک وجود دارد. بیایید نگاهی دقیق به هر یک بیندازیم.

بورس های تحصیلی دولت دانمارک تحت توافق نامه های فرهنگی – این بورسیه هایی است که به دانشجویان تبادل نظر بسیار واجد شرایط که می خواهند زبان ، عادات و فرهنگ دانمارکی یا موضوعات مرتبط را بخوانند ارائه می شود (به عنوان مثال معماری ، طراحی).

برنامه های کارشناسی ارشد Erasmus + یا Erasmus Mundus (EMJMD) – این برنامه هایی است که توسط اتحادیه اروپا با همکاری دانشگاه ها و سایر موسسات ارائه می شود. هدف این برنامه ها تشویق مردم به رفتن و تحصیل در خارج از کشور ، کاوش و استقبال از فرهنگ های مختلف و توسعه مهارت های بین فردی و دانشگاهی است.

برنامه Nordplus – این برنامه فقط برای دانشجویانی که قبلاً در یک مؤسسه آموزش عالی نوردیک یا بالتیک تحصیل می کنند در دسترس است. اگر صلاحیت داشته باشید ، ممکن است فرصت تحصیل در یک کشور شمالی یا بالتیک دیگر را داشته باشید.

برنامه فولبرایت – فقط برای دانشجویان آمریکایی که در یک برنامه کارشناسی ارشد یا دکترا در دانمارک ثبت نام می کنند ، در دسترس است.

بورس های تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه ها به شهروندان غیر اتحادیه اروپا / EEA – بودجه این بورسیه ها توسط دولت دانمارک تأمین می شود. برای دیدن اینکه کدام دانشگاه به آنها پیشنهاد می دهد و چگونه / اگر می توانید اقدام کنید ، صفحه پذیرش یا بودجه / بورس تحصیلی را در وب سایت دانشگاه بررسی کنید.

حمایت آموزشی دولتی دانمارک (SU) – کمک هزینه های آموزشی است که معمولاً به دانشجویان دانمارکی ارائه می شود. با این حال ، دانشجویان بین المللی نیز می توانند درخواست خود را ارائه دهند به شرطی که شرایط لازم را داشته باشند.

 لیست دانشگاه های دانمارک

University QS Rank City Web Page
University of Copenhagen 101 https://www.ku.dk/english/
Aarhus University 115 https://www.au.dk/
Technical University of Denmark (DTU) 184 https://www.dtu.dk/english
Aalborg University 201 https://www.en.aau.dk/
Copenhagen Business School (CBS) 201 https://www.cbs.dk/en
University of Southern Denmark 251 https://www.sdu.dk/en
Roskilde University 601 https://ruc.dk/en