قبرس که به دلیل سواحل آفتابی ، هتل های مجلل و خدمات گردشگری بی عیب و نقص مشهور است ، ثروت خود را در یک سیستم آموزشی با کیفیت بالا در اروپا ، با هزینه های شهریه دانشگاه و امکانات و مزایای بسیار سرمایه گذاری کرده است.

در یافتن مدارک عالی کارشناسی و کارشناسی ارشد در قبرس که با استانداردهای دانشگاه های بین المللی در سراسر جهان مطابقت داشته باشد ، مشکلی نخواهید داشت.

دانشگاه های قبرس

بخش آموزش عالی ترکیبی از مؤسسات دولتی و خصوصی و همچنین تعدادی کالج خصوصی در سطح عالی را در خود جای داده است.

دانشگاه ها ه دوره کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا را مشابه برنامه های انگلستان ارائه می دهند.

سه دانشگاه دولتی وجود دارد:

دانشگاه فنی قبرس (CUT)

دانشگاه آزاد قبرس (OUC)

دانشگاه قبرس (UCY).

پنج موسسه بخش آموزش عالی خصوصی را تشکیل می دهند:

دانشگاه اروپایی قبرس (EUC)

دانشگاه فردریک

دانشگاه ناپولیس پافوس (NUP)

دانشگاه Central Lancashire (UCLan) قبرس

دانشگاه نیکوزیا

دانشگاه هایی که در قبرس شمالی یافت می شوند طبق قانون جداگانه جمهوری ترک قبرس شمالی فعالیت می کنند.

 

بودجه تحصیل در قبرس

بورس های تحصیلی با بودجه دولتی ، که معمولاً 10 تا 20 درصد هزینه ها را پوشش می دهد ، برای فارغ التحصیلان تحصیلات تکمیلی بین المللی که عملکرد علمی برجسته ای از خود نشان داده اند ، در دسترس است.

 

دانشگاه هایی مانند دانشگاه قبرس از طریق دوره دستیاری به دانشجویان تحصیلات تکمیلی خارجی یارانه می دهند. این شامل کمک به تدریس ، درجه بندی و نظارت آزمایشگاهی است.

اقامتگاه در قبرس

شرایط لازم برای تحصیل موفق و راحت و همچنین کمک به محل اقامت به دانشجویان فراهم می شود. سیستم اسکان به گونه ای طراحی شده است که مکان در خوابگاه باید در درجه اول به تازه واردان و خارجی ها داده شود ، اما رویکرد “اولین بار ، اولین سرویس” هنوز به طور گسترده ای استفاده می شود.

همه دانشگاه ها و کالج های بزرگ خوابگاه های خود را دارند و هزینه خوابگاه ماهانه 150 یورو است. اجاره یک آپارتمان گران تر است ، اما همه دانشجویان محدود از نظر مالی ممکن است برای یافتن خانه ها و آپارتمان هایی برای زندگی و زندگی مشترک با چهار نفر و بیشتر به دنبال کمک دانشگاه باشند.

مؤسسات آموزش عالی بودجه خوبی دارند وبرای آمادگی مقابله با چالش های موجود در یک دانشگاه بین المللی ،سالن های مطالعه ، کتابخانه ها و دفاتر کمک دانشجویی با استاندارد بالا را در اختیار دانشجویان قرار می دهند.

برنامه های تجاری پررونق

جزء اصلی آموزش عالی قبرس ، فراوانی برنامه های MBA است که به نیازهای بخش تجارت محلی توسعه یافته پاسخ می دهد. بزرگترین کارفرمایان بانکها و شرکتهای هلدینگ هستند که از بازیگران مهم در تجارت بین الملل هستند. بنابراین ، دانشگاه ها و دانشکده های بازرگانی با برنامه های مطالعاتی با کیفیت بالا که امکان اشتغال واقعی پس از فارغ التحصیلی را دارند ، با این واقعیت اقتصادی سازگار شده اند.

شرایط مورد نیاز برای یک برنامه MBA در قبرس استاندارد است: سطح خوب انگلیسی ، مدرک لیسانس و تجربه کار در زمینه انتخاب شده حداقل برای دو سال.

 

ساختار آزمون و دوره برای دانشجویان

در اکثر کالج ها کلاس ها در فوریه یا ابتدای اکتبر شروع می شود. با این حال ، خارجی ها باید دو یا سه هفته قبل ثبت نام کنند. موسسات همچنین برای تاریخ شروع بعدی پذیرش دریافت می کنند.

هیچ آزمون قبولی وجود ندارد. در عوض ، از سیستم آزمایش ، مقاله های تحقیقاتی و پروژه های گروهی استفاده می شود. با این حال ، دانش آموزان معمولاً در هر دوره (موضوع) – در اواسط و پایان ترم – دو امتحان می دهند.

قبرس با برنامه درسی عملی گرا ، نرخ بالای فارغ التحصیلان ، برنامه های تحصیلی قابل دسترسی و استانداردهای بالای زندگی ، قطعاً گزینه بسیار خوبی برای تحصیل در خارج از کشور در سال جاری است. بنابراین آن را جستجو کنید و هواپیمای خود را برای این جزیره آفتابی مدیترانه ای رزرو کنید که هرگز فراموش نخواهید کرد.

 لیست دانشگاه های قبرس

QS Rank University
301 Cyprus University of Technology
401 University of Cyprus