هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی در بلاروس

مشاهده می شود که هر ساله 6000 دانشجوی بین المللی برای تحصیل در دانشگاه های بلاروس می آیند. این کشور که در غرب روسیه و شرق لهستان واقع شده است ، اهمیت زیادی را برای تحصیل توسط دانشگاه ها و همچنین دوره های قانونی و ارزان را برای دانشجویان خارجی ارائه می دهد.

در بلاروس ، تحصیلات ارائه شده توسط این دانشگاه بسیار مشهور است. گزارش شده است که این کشور تعداد دانشجویان بیشتری نسبت به جمعیت عمومی دارد. اکثر کالج های اینجا دارای مجوز از سازمان های جهانی هستند ، به عنوان مثال ، یونسکو ، WHO و MCI و کالج های متعددی به طور معمول معلمان بازدید کننده را از ایالات متحده ، انگلستان و مناطق مختلف اروپا دریافت می کنند.

بلاروس یک مقصد مقرون به صرفه برای تحصیل و زندگی دانشجویان است. برای کسب اطلاعات در مورد محل اقامت دانشجویی ، حمل و نقل عمومی ، مراقبت های بهداشتی ، هزینه تحصیل و زندگی در بلاروس ادامه مطلب را بخوانید:

شهریه

هزینه های تحصیل بسته به برنامه انتخاب شده و سطح تحصیلات متفاوت است. هزینه تحصیل در بلاروس مقرون به صرفه است.

هزینه های تحصیل برای دوره آمادگی 1 ساله: دانشجویان بین المللی می توانند انتظار داشته باشند که برای برنامه آمادگی 1 ساله بین 1600 تا 1800 دلار بپردازند اگر آنها خودشان به کشور آمده اند. دانشجویان بین المللی که براساس توافق نامه های بین دانشگاهی یا بین المللی آمده اند ، هزینه تحصیل به توافق نامه بستگی دارد.

هزینه های مرحله اول تحصیلات عالی با توجه به انتخاب دوره و مدت دوره متفاوت است. دانشجویان می توانند سالانه حدود 2000 دلار انتظار داشته باشند.

هزینه های مرحله دوم آموزش عالی با توجه به تخصص و برنامه درسی متفاوت است. بسته به تخصص ، دانشجویان می توانند سالانه حدود 2300 دلار یا بیشتر انتظار داشته باشند.

هزینه های زندگی

هزینه زندگی در بلاروس در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی پایین است. هزینه های زندگی با توجه به سبک زندگی متفاوت است. دانشجویان می توانند ماهانه بین 200 تا 300 دلار انتظار داشته باشند.

 

اسکان دانشجویان

بسیاری از مؤسسات آموزش عالی در بلاروس محل اقامت دانشجویان را در دانشگاه فراهم می کنند. محل اقامت در خارج از دانشگاه نیز برای دانشجویان در بلاروس در دسترس است.

خوابگاهها: اتاقهای خوابگاه معمولاً بین 1-3 دانشجو تقسیم می شوند. این هزینه بسته به افراد مشترک و نوع خوابگاه متفاوت است. انتظار می رود ماهیانه 15 تا 50 دلار بپردازید.

اجاره آپارتمان: دانشجویان می توانند در بلاروس آپارتمان اجاره کنند. هزینه با توجه به مکان و امکانات ارائه شده متفاوت است.

اجاره ماهانه: بسته به موقعیت مکانی – درون یا خارج از مرکز شهر ، تعداد اتاقها – یک یا سه اتاق ، و امکانات رفاهی می توانید انتظار داشته باشید که بین 300 تا 600 دلار آمریکا بپردازید.

حمل و نقل

سیستم حمل و نقل در بلاروس به خوبی توسعه یافته است. حمل و نقل عمومی در بلاروس شامل تراموا ، تاکسی ، اتوبوس ، مترو و واگن برقی است. ورود به بلاروس و خارج از کشور با حمل و نقل ریلی ، تاکسی ، هوایی یا آبی امکان پذیر است. بلیط حمل و نقل عمومی در بلاروس را می توانید در یک کیوسک فروش در ایستگاه ، از راننده یا هادی تهیه کنید.

رفت و آمد با اتوبوس

با اتوبوس یا مینی بوس می توانید به بلاروس بروید. در تمام شهرهای بلاروس ایستگاه های اتوبوس وجود دارد که می توانید بلیط را در آنها خریداری کنید.

مترو: بلاروس فقط 1 مترو دارد که در مینسک واقع شده است.

اتوبوس های برقی ، اتوبوس ها ، تراموا ، تاکسی ها و تاکسی های مسیر در سراسر کشور در دسترس هستند.

بیمه ی درمانی

دانشجویان بین المللی در بلاروس خدمات پزشکی دریافت می کنند. مراقبت های پزشکی از دانشجویان بین المللی از نظر بیمه اجباری پزشکی انجام می شود. مراقبت های بهداشتی برای دانش آموزان توسط کلیه مؤسسات پزشکی ایالتی ارائه می شود.

 

دانشجویان بین المللی باید بیمه پزشکی را برای مدت زمان اقامت خود در بلاروس داشته باشند. هزینه بیمه 1 دلار برای 2 روز اقامت تا 85 دلار برای 1 سال اقامت در بلاروس است. بیمه نامه / بیمه نامه پزشکی صادر شده توسط شرکت بیمه خارجی باید در بلاروس معتبر باشد.

لیست دانشگاه های بلاروس

QS Rank University
1001 Belarusian State University
(Belarusian National Technical University BNTU)