ممکن است کشور اتریش نسبتاً کوچک باشد ، اما دلایل زیادی برای تحصیل در اتریش وجود دارد ، از جمله تعدادی از دانشگاه ها که در میان بهترین های جهان قرار دارند. . این کشور زیبای اروپای مرکزی ، پر از مناظر خیره کننده و شهرهای پرجمعیت ، قطعاً نباید از نظر اندازه قضاوت شود.

بین آلمان ، جمهوری چک ، مجارستان ، سوئیس ، ایتالیا ، اسلواکی ، اسلوونی و لیختن اشتاین ، اتریش تقریباً در مرکز مرده اروپا واقع شده است و پلی بین شرق و غرب تشکیل می دهد. از نظر جغرافیایی ، در جنوب شرقی و مرکز آن آلپ تحت سلطه آلپ قرار دارد و رودخانه دانوب – 10٪ آن در مرزهای کشور قرار دارد – که پایتخت وین بر روی آن بنا شده است.

 

کیفیت زندگی در اتریش به طور منظم در بالاترین رتبه در هر نقطه از جهان قرار دارد. در حقیقت ، وین برای هشتمین سال در نظرسنجی کیفیت زندگی مرسر در سال 2017 به عنوان پیشروترین شهر جهان در زمینه کیفیت زندگی لقب گرفت. وین که بیش از یک چهارم جمعیت اتریش زندگی می کند ، به عنوان یکی از پایتخت های بزرگ فرهنگی اروپا شناخته شده است و برای بسیاری از دانشجویان بین المللی یک انتخاب محبوب است – اما مطمئناً تنها مکان مطالعه جذاب کشور نیست. این سرزمین است که آهنگسازان بزرگی مانند ولفگانگ آمادئوس موتزارت و متفکران ابتکاری مانند زیگموند فروید و لودویگ ویتگنشتاین را به ارمغان آورد.

درخواست تحصیل در اتریش

برای تحصیل در اتریش باید مستقیماً از دانشگاه اتریش که می خواهید در آن ثبت نام کنید اقدام کنید. مدارک متوسطه شما باید در سطح معادل مدارک ارائه شده در اتریش در نظر گرفته شود و باید برای ورود به یک برنامه مشابه در کشوری که کسب شده است کافی باشد. همچنین باید بسته به زبانی که برنامه شما آموزش داده می شود ، ثابت کنید که آلمانی یا انگلیسی را تا سطح تعیین شده توسط دانشگاه صحبت می کنید.

 

در سطح کارشناسی ، اکثر دوره ها در اتریش به زبان آلمانی تدریس می شوند ، در سطح کارشناسی ارشد برنامه های آموزشی بیشتری به زبان انگلیسی یافت می شود. اگر متقاضی یک دانشگاه هنر هستید ، از شما خواسته می شود که در یک آزمون ورودی شرکت کنید.

اگر دانشجوی اتریش یا کشوری از اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا باشید ، لازم نیست هیچ شهریه ای بپردازید ، زیرا تحصیلات عالی در اتریش رایگان است. اگر بیش از دو ترم بیشتر از زمان استاندارد برای اتمام دوره خود طول بکشید ، باید هزینه های حدود 363.36 یورو (390 دلار آمریکا) را برای هر ترم بپردازید.

 

اگر از کشوری خارج از اتحادیه اروپا باشید ، هزینه تحصیل به 726.72 یورو (780 دلار آمریکا) در هر ترم می رسد. حق عضویت اتحادیه دانشجویی 17.50 یورو (19 دلار آمریکا) در هر ترم است و برای کلیه دانشجویان اجباری است. برخی از بورس های تحصیلی ممکن است برای دانشجویان بین المللی نیز در دسترس باشد.

تقویم تحصیلی

به طور معمول سال تحصیلی در اتریش از اول اکتبر آغاز می شود و در 30 سپتامبر سال بعد به پایان می رسد. این شامل دو ترم است:

ترم زمستان (اول اکتبر تا 30 ژانویه) ،

ترم تابستان (1 مارس تا 30 سپتامبر)

همچنین دوره هایی وجود دارد که در آنها هیچ کلاسی برگزار نمی شود (تعطیلات کریسمس ، ترم تابستان). استثنا در این برنامه امکان پذیر است.

بورس تحصیلی و گزینه های بودجه برای مطالعات بین المللی در اتریش

در اتریش دانشجویان خارجی می توانند از کمک هزینه های تحصیلی و بورسیه های مختلف بهره مند شوند. در اینجا چندین گزینه وجود دارد که باید بررسی کنید:

بورس های تحصیلی ارائه شده توسط موسسات مختلف در وب سایت Grants.at

بورسیه های تحصیلی ارائه شده توسط OeAD (آژانس اتریش برای تحرک و همکاری بین المللی در آموزش و پرورش)

برخی از دانشگاه های اتریش ممکن است کمک هزینه های تحصیلی یا بورس تحصیلی دیگری ارائه دهند. در طول مراحل درخواست در مورد این احتمال سؤال کنید یا ببینید آیا آنها اطلاعاتی در مورد برنامه های کمک مالی در وب سایت خود دارند.

هزینه های زندگی دانشجویی در اتریش

با توجه به کیفیت بالای زندگی در اتریش ، می توان گفت که هزینه های زندگی کاملا مقرون به صرفه است. قیمت ها از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت است.

 

در وین و سالزبورگ ، شما باید یک بودجه ماهانه 900 تا 1300 یورو برای تأمین هزینه های خود (محل اقامت ، غذا ، فعالیت های اجتماعی و حمل و نقل عمومی) تهیه کنید.

در سایر شهرهای دانشجویی ، مانند لینز یا گراتس ، هزینه های زندگی بین 900 تا 1000 یورو در ماه است.

هزینه های اقامت در اتریش

نرخ اقامت در اتریش بین 200 تا 500 یورو در ماه است. برخی از شهرها مانند وین از سایر شهرها گران ترند. اگر در مرکز شهر یا بسیار نزدیک به آن زندگی کنید قیمت ها نیز بالاتر است.

 

به طور متوسط ، دانشجویانی که به تنهایی زندگی می کنند حدود 400 یورو در ماه پرداخت می کنند ، دانشجویان ساکن در محل اقامت دانشجویان حدود 260 یورو در ماه پرداخت می کنند ، در حالی که کسانی که با یک شریک / همکار زندگی می کنند حدود 370 یورو در ماه هزینه می کنند.

هزینه های غذا در اتریش

برای اتریشی ها ، ناهار مهمترین وعده غذایی روز است. به همین دلیل ، بیشتر رستوران ها منوهای ارزان قیمت حدود ظهر ارائه می دهند. معمولاً ارزان ترین رستوران های چینی هستند ، اما اگر می خواهید غذاهای سنتی اتریش را امتحان کنید ، به سراغ Gasthaus یا Gasthof بروید که غذاهای سنتی را با قیمت مناسب سرو می کنند.

 

قیمت متوسط ​​وعده های غذایی در برخی از بارها یا رستوران های محلی ارزان قیمت حدود 7 تا 10 یورو است. یک گولاش سوپ حدود 7 یورو است و قیمت دسر آن حدود 4 یورو است.

 

با این حال ، در مناطق توریستی ، باید انتظار قیمت حدود 12 تا 18 یورو برای وعده اصلی و 6 یورو دیگر برای یک نوشیدنی را داشته باشید. یک وعده غذایی سه وعده در یک رستوران میان رده برای هر نفر در حدود 20 تا 30 یورو هزینه دارد.

 

سوپرمارکت ها قیمت های بسیار مقرون به صرفه ای دارند ، بدین معنی که شما ماهیانه 200 تا 250 یورو برای خرید مواد غذایی خود صرف خواهید کرد. ارزان ترین سوپرمارکت ها Hofer (آلدی اتریش) ، Zielpunkt ، Spar و Billa هستند.

 

حمل و نقل در اتریش

حمل و نقل عمومی ، چه با قطار ، اتوبوس یا تراموا ، راحت ترین و آسان ترین راه برای سفر در اتریش است. یک بلیط مترو یا اتوبوس برای یک کرایه تنها حدود 2 یورو است ، در حالی که هزینه حمل و نقل ماهانه بین 30 تا 50 یورو است. برای دریافت تخفیف می توانید از کارت دانشجویی خود نیز استفاده کنید.

هزینه های اضافی

تاسیسات: 100 تا 200 یورو در ماه. این هزینه اضافی فقط در صورت زندگی در یک آپارتمان اجاره ای خصوصی اعمال می شود. اگر با 1 یا 2 همسایه زندگی می کنید ، معمولاً پایین تر هستند.

مطالعه مواد و فعالیتهای اوقات فراغت (کتاب ، فرهنگ ، تفریح): حدود 300 یورو

شهروندان غیر اتحادیه اروپا / EEA باید هزینه بیمه درمانی را پرداخت کنند. اگر آنها واجد شرایط بیمه دانشجویی باشند ، حدود 60 یورو در ماه پرداخت می کنند. در صورت عدم احراز شرایط ، همچنان می توانند از یک شرکت بیمه عمومی اتریش درخواست بیمه کنند ، اما هزینه آن 427 یورو در ماه است.

لیست دانشگاه های اتریش

Web Page QS Rank City University
https://www.univie.ac.at/ 154 Vienna University of Vienna
https://www.tuwien.at/en/ 192 Vienna TU Wien
http://www.uibk.ac.at/ 266 Innsbruck University of Innsbruck
https://www.tugraz.at/ 311 Styria Graz University of Technology
https://www.jku.at/ 412 Linz Johannes Kepler University Linz
http://www.uni-graz.at/ 541 Graz University of Graz
https://www.aau.at/ 601 Klagenfurt Alpen-Adria-Universität Klagenfurt
http://www.uni-salzburg.at/index.php?id=45 751 Salzburg University of Salzburg
http://www.medunigraz.at/ Graz Medical University of Graz
http://www.i-med.ac.at/ Innsbruck Medical University of Innsbruck
https://www.meduniwien.ac.at/web/en/ Vienna Medical University of Vienna
http://unileoben.ac.at/ Leoben University of Leoben
http://www.vetmeduni.ac.at/ Vienna Vetmeduni Vienna