امروزه دولت عمان برای ارتقا سطح رفاه و سطح بهداشت کشور عمان زمان و هزینه زیادی را صرف می کند‌ تا بتواند در سطح جهانی خدمات شایسته ای را در زمینه بهداشت ارائه دهد اما برای انجام این امر داشتن نیروی زبده و کار بلد لازم است که با توجه به جمعیت کم مردم بومی عمان که تقریباً نیمی از جمعیت ۵ میلیون نفری عمان را تشکیل داده اند نمی‌توان انتظار داشت تمامی متخصصین و افراد کاربرد حوزه درمان را فقط از مردم بومی کشور عمان برگزید بلکه می بایست برای انجام این زمینه نیروی کار و متخصص را از کشورهای دیگر جذب نماید که خوشبختانه عمان در این زمینه نیز عملکرد بسیار خوبی را داشته است این کشور توانسته با برنامه ریزی و و روشی مدون و منظم نسبت به جذب و استخدام نیروی درمان در تمامی ابعاد و تخصص ها موفق عمل کند.

شرایط اولیه:

• تسلط به زبان انگليسي در حد مکالمه (بدون نیاز به مدرک زبان)
• حداقل سه سال سابقه كار برای پزشکان و حداقل ۲.۵سال سابقه برای پرستاران و پیراپزشکان

مراحل جاب لايسنس :

١- آزمون پرومتريک
٢- تاييد مدارك(دیتافلو)
٣- مصاحبه شفاهي

دیتا فالو(dataflow):

اگر شما هم مانند پزشکان، پرستاران یا پیراپزشکان قصد مهاجرت کاری به کشور عمان را دارید دیتافالو اولین گام برای انجام این امر می باشد افرادی که تحت عنوان کادر درمان به عمان مهاجرت میکنند می بایست مشخصات و مدارک خود را در این سامانه ثبت نمایند تا صلاحیت مدارک آنها صادر گردد و بتوانند مراحل بعدی مهاجرت را انجام دهند. توجه داشته باشید که این پروسه از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که می بایست تمام فیلدها و موارد مورد نیاز را به دقت تکمیل نمایید و پس از آن مبلغ این پروسه را به صورت ارزی واریز نمایید و در صورتی که مراحل را اشتباه انجام دهید می تواند منجر به از دست رفتن پول شما شود .
شما همین الان میتوانید جهت دریافت مشاوره رایگان و و ارائه خدمات کادردرمان باکارشناسان مجموعه دانا اندیشان راشین تماس حاصل نمایید.

مدارک مورد نیاز :

١- مدرک تحصيلي با ترجمه
٢- سابقه كار با ترجمه
٣- رزومه انگليسي
٤- كارت نظام
٥- پروانه طبابت يا نامه نظام با ترجمه
٦- اسکن پاسپورت
٧- اسکن عكس

آزمون پرومتریک:

آزمون پرومتریک برای مهاجرت کاری یک امر الزامی است که برای اخذ مجوز کاری در کشور عمان می بایست آن را با موفقیت سپری نمایید. متولی برگزاری این آزمون در عمان شورای تخصصی پزشکی عمان میباشد و در سال‌های اخیر توانسته نسبت به تکمیل کادر درمان با موفقیت عمل نماید و نیروی کار پزشکی و پیراپزشکی خود را از دیگر کشورهای جهان از جمله ایران جذب نماید.
مدارک لازم برای آزمون پرومتریک:
مدرک تحصیلی
پاسپورت معتبر
تاییدیه مدرک از عمان(دیتا فلو)

نمونه سوالات:

قطعاً یکی از دغدغه های اصلی برای متقاضی قبولی در آزمون پرومتریک می باشد اما ما کار را برای شما راحت کرده ایم با ارائه سوالات چهارگزینه‌ای آزمون‌های آزمون های قبلی پیش جواب کامل و تشریح آنها را نیز تذکر دهیم به صورت چاپ شده در اختیار شما قرار می دهیم و همچنین رفرنس ها و کلیه موارد تکمیلی را نیز در اختیار شما قرار خواهیم داد تا بتوانید با آسودگی خاطر کل پروسه آزمون را به راحتی سپری نمایید.

مصاحبه:

پس از کسب تاییدیه دیتا فلو و قبولی در آزمون پرومتریک شما می بایست در مصاحبه شرکت نمایید و به سوالات کاری که شما به زبان انگلیسی پرسیده می شود پاسخ دهید هدف از این مصاحبه بیشتر سنجیدن تجربه و توانایی شما به زبان انگلیسی می باشد و در صورت قبولی در این مرحله مطمئناً شما استخدام خواهید شد.

نکات تکمیلی:

. تمام مدارک باید ترجمه به زبان انگلیسی و دارای مهر مترجم و دادگستری باشند.
.بعد از موفقیت در مراحل جاب لایسنس استخدام و یا تاسیس مطب به صورت تضمینی انجام میشود.
.بعد از استخدام در کلینیک یا بیمارستان ها اقامت دوساله ،بیمه،اسکان و غذا به عهده کارفرما میباشد.

بی شک کشور عمان می‌تواند مقصد خوبی برای افراد فعال در حوزه کادر درمان باشد چرا که این کشور برنامه بلندمدتی جهت توسعه خدمات درمانی خود دارد و این مهم اجرایی نمی گردد تا زمانی که نیروی متخصص این زمینه را داشته باشد از این رو مطمئن هستیم که عمان هرساله مزایا و امکانات بیشتری را برای جذب افراد فعال در حوزه کادر درمان ارائه خواهد داد و ما امید داریم تا بتوانیم با تیم تخصصیش مهاجرتی دانا اندیشان راشین برای گام برداشتن در این زمینه شما را راهنمایی نماییم.
جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط با ما تماس حاصل نمایید

جهت رزرو تایم مشاوره اینجا را کلیک کنید.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها