هنگامی که پذیرش دوره ها شروع می شود ، ممکن است از خود بپرسید که آیا ارزش دارد کمی قبل از شروع، تحصیل خود را به تعویق بیاندازید؟ این می تواند به این دلیل باشد که شما می خواهید جهان را ببینید ، یک سال یا بیشتر را در زمینه ی کاری خود بگذرانید یا فقط کمی وقت بگذارید تا دوباره تجدید انرژی کنید و با انرژی بیشتر از نو شروع کنید.

در اینجا برخی از حقایق مربوط به تعویق انداختن ، و همچنین مزایا و معایب آن را جمع آوری کرده ایم. به تعویق انداختن یا عدم انجام آن، این سوال است هنگامی که نامه پذیرش دوره خود را دریافت می کنید ، شما باید اطلاعاتی درباره تعویق مکان خود بدهید.

در بیشتر موارد ، به تعویق انداختن به راحتی و از طریق درخواست دیفر کردن از سیستم آنلاین دانشگاه یا از طریق Tertiary Admissions Centre (TAC) اقدام کنید. این به روند دانشگاه شما بستگی دارد بنابراین بهتر است ابتدا با آنها مشورت کنید. همچنین ممکن است لازم باشد دلیل تعویق خود و کارهایی را که قصد دارید در طول سال انجام دهید ارائه دهید (مانند اینکه می خواهید بعد از اتمام دوره برای سفر مرخصی بگیرید). معمولاً می توانید یک سال کامل تحصیل را به تعویق بیندازید ، اگرچه برخی از موسسات به شما اجازه می دهند تا دو سال جای خود را در حالت رزرو نگه دارید. اگر ترجیح می دهید مدت زمان دیفر کردن کمتری بگیرید و اگر در اواخر سال دروس شما ارائه شوند ، می توانید یک ترم را به تعویق بیندازید و در ماه جولای تحصیلات خود را شروع کنید.

خواندن
اصطلاحات کاربردی که لازم است دانشجویانی که اپلای می کنند بدانند!

همه کورس های دوره را نمی توان به تعویق انداخت ، بنابراین اگر می خواهید جای خود را به حالت رزرو درآورید بهتر است با موسساتی که به آنها درخواست داده اید مشورت کنید. این ممکن است در دوره هایی که به ویژه رقابتی هستند و یا دوره هایی که هر سال دو بار پذیرش دارند ، اعمال شود. همچنین ممکن است دریابید که این مربوط به دوره های حرفه ای و تحصیلات تکمیلی است. اگر در دوره مرخصی خود تحصیلات عالی را انجام دهید ، ممکن است پیشنهاد شما از بین برود. اگرچه مطالعه یک دوره کوتاه برای سرگرمی (مثلاً کاردستی) هیچ ضرری ندارد ، اما به طور کلی نمی توانید مدارج تحصیلی آکادمیک را بخوانید. این امر به این دلیل است که شما در حال تغییر سوابق تحصیلی خود هستید و باید بر اساس کلیه مدارک تحصیلی کسب شده مجدداً اقدام کنید. برخی از موسسات هزینه تأخیر را پرداخت می کنند (در حدود 100 تا 200 دلار) که باید هنگام درخواست تأخیر پرداخت شود. به یاد داشته باشید که آیا این هزینه قابل استرداد است یا نه.

مزایای به تعویق انداختن دوره
شما می توانید از برنامه های رسمی در طول این‌ سال استفاده کنید که ممکن است از طریق شرکت های خاص یا از طریق دانشگاه ها ارائه شود.
اگر برای ورود به دوره خود سخت کار کرده اید ، مرخصی گرفتن می تواند به شما کمک کند تا از احساس خستگی مفرط که برخی دانش آموزان در سال اول تجربه می کنند جلوگیری کنید. این امر به ویژه در مورد دانشجویانی که وارد رشته هایی می شوند که نیاز به تحصیل طولانی دارند ، مانند معماری و پزشکی زودتر از دانشجویانی که مستقیماً خارج از مدرسه وارد تحصیلات عالی می شوند،قابل مشاهده است.
این می تواند شامل تجربه کار تمام وقت برای اولین بار یا یادگیری انجام کارها به تنهایی – از اصول اولیه ، مانند کار با لوازم خانگی ، تا سفرهای خود در سراسر جهان باشد. این چیزی است که اکثر دانشجویان تا زمانی که به 20 سالگی نرسند ، آن را تجربه نمی کنند. وقت دارید که گزینه های تحصیل خود را در نظر بگیرید (و آنها را مجدداً در نظر بگیرید). در طول مرخصی ، ممکن است متوجه شوید که اشتیاق واقعی شما در رشته ای کاملا متفاوت از دوره ای است که در آن پذیرفته شده اید. این به شما فرصت می دهد بدون فشار در امتحانات و مهلت تعیین شده به گزینه های خود فکر کنید.

خواندن
نوشتن بیانیه شخصی یا SOP مناسب برای کارشناسی ارشد یا دکترا

معایب به تعویق انداختن دوره
به طور کلی ادامه تحصیل بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی برای دانشجویان آسان تر است زیرا این امر به تغییرات زیادی در سبک زندگی نیاز ندارد. همچنین این نگرانی وجود دارد که وقتی مرخصی دارید ، دیگر برنخواهید گشت. چه گشت و گذار و سفر را انتخاب کنید ، چه به صورت تمام وقت کار کنید یا حتی کار خاصی را انجام ندهید، یک وسوسه واقعی وجود دارد که حتی پس از آغاز سال تحصیلی جدید این سبک زندگی را ادامه دهید. اگر بورسیه تحصیلی به شما اعطا شده باشد ، ممکن است دریابید که شرایط “بدون تعویق” وجود دارد. این بدان معناست که هنگام شروع تحصیل بورس تحصیلی به شما تعلق نمی گیرد.

دیفر کردن برای کشورهای مختلف تقریبا شبیه به همدیگر بوده و روند یکسانی را دنبال می کنند اما در مقالات بعدی برای کشورهای مختلف بصورت تخصیصی تر مورد برسی قرار خواهند گرفت.