Fund

در اصطلاح به معنای هر نوع کمک هزینه و بودجه ای برای انجام کاری خاص است که برای شرکت ها و سازمان ها نیز کاربرد دارد.  در اپلای نیز بیشتر به معنی تأمین هزینه‌های دانشجو می‌باشد.

 

Partial Fund

مجموعی از کمک هزینه ها که بخشی از هزینه های دانشجو را پوشش می دهند.

 

Full Fund

مجموعی از کمک هزینه ها که تمامی هزینه های دانشجو را پوشش می دهند.

کمک هزینه هایی که در قبال آن ها کاری انجام  نمی دهید و به طور کلی به شرایط شما بستگی دارند.

 

Scholarship

در واژه به معنای #بورسِ تحصیلی است. خیلی ها #اسکالرشیپ را با فاند به جای هم استفاده می کنند. اما در حقیقت scholarship  به نوعی از fund  گفته می شود که جهت پوشش دادن هزینه های تحصیلی مورد استفاده  قرار می گیرد. این پولی است که بیش تر بر اساس داشته های قبلی شما به شما تعلق می گیرد. در هنگام جست و جو دقت داشته باشید برخی از بورسیه ها فقط برای گروهی از افراد برنامه ریزی شده اند که ممکن است از واژه هایی همچون Merit ، Disability، Women، Reginal  برای مشخص کردن آن دسته از افراد استفاده شود.

زمان اقدام برای بورسیه ها معمولا مجزا از زمان پذیرش است و حتما باید به این نکته توجه داشته باشید که بورسیه ها در تمامی موارد هزینه کل دوره دکتری یا ارشد را پوشش نمی دهند و به ایمیل هایی که از طرف دانشگاه به دست شما می رسد یا شرایط مندرج در سایت دانشگاه باید بسیار دقت کنید. برای مثال دانشگاه طی نامه ای به شما اعلام خواهد کرد که بورسیه شما زمانی تمدید خواهد شد که حداقل معدل شما از 3 کم تر نشود.

خواندن
نوشتن بیانیه شخصی یا SOP مناسب برای کارشناسی ارشد یا دکترا

 

Tuition Waiver

به معنای حذف و معافیت از شهریه است. اگر موفق شوید که بورسیه بگیرید و tuition waiver  شامل حال شما بشود کمک بسیار زیادی به شما خواهد شد.

 

Research Fellowship

تفاوت خاصی بین Research Fellowship و Scholarship نیست و خیلی از دانشگاه های آمریکا این دو را یکی در نظر می گیرند. اما اگر بخواهیم دقیق به آن بنگریم این کمک هزینه به شخصی تعلق می گیرد که تمرکز بر زمینه خاصی از تحقیقات در رشته مورد نظر خود کرده است.