امارات

ثبات شغلی در امارات

مهاجرت به امارات

مهاجرت دلایل مختلفی دارد. دلایلی اعم از تحصیل، شغل بهتر، درآمد بیشتر و غیره. یکی از دلایل مهمی که امروزه بیشتر افراد علی‌الخصوص ایرانیان به خاطر آن مهاجرت می‌کنند، شغل و کار است؛ اما به چه کشورهایی بهتر است مهاجرت کرد؟ پیشنهادمان کشور امارات متحده عربی است؛ زیرا ثبات شغلی در امارات وجود دارد.

در حقیقت اکثر افراد به دلیل نداشتن ثبات شغلی یا درآمد خوب تصمیم به مهاجرت می‌گیرند. مورد دوم نیز فاصله جغرافیایی آن نسبت به کشور ایران خواهد بود.

این موضوع را در نظر داشته باشید که موقعیت عالی اقتصادی این کشور که روزبه‌روز در حال گسترش است قابل چشم‌پوشی نیست. در این مقاله در مورد موضوع مهاجرت کاری به امارات برایتان مفصل توضیح خواهیم داد.

کار و ثبات شغلی در امارات متحده عربی

امارات متحده عربی از هفت شهر تشکیل شده است. این شهرها عبارت‌اند از: دبی، ابوظبی، ام القویین، عجمان، رأس الخیمه، فجیره، شارجه. امارات متحده عربی به دلیل نزدیکی به کشور ایران از گزینه‌های بسیار خوب مهاجرتی است؛ اما از مهم‌ترین عوامل در تصمیم‌گیری برای مهاجرت کاری به هر کجای دنیا وجود ثبات شغلی در امارات متحده عربی و درآمد خوب و بالا است.

یکی دیگر از دلایلی که پیشنهادمان برای مهاجرت کاری به امارات متحده عربی بود، ثبات شغلی در این کشور است. ثبات شغلی در کشور امارات متحده عربی به شکل قابل توجهی نسبت به سایر کشورها بالا است که دلیلی شده برای سرازیر شدن افراد جویای کار به این منطقه از خاورمیانه.

ثبات شغلی در امارات ثبات شغلی در امارات[/caption]

بیشتر مردمی که در کشور امارات عربی زندگی می‌کنند، افرادی هستند که از کشورهای مختلفی برای کار به این منطقه مهاجرت کرده‌اند. افراد زیادی از نقاط مختلف آسیا مثل کشورهایی نظیر هند، پاکستان، ایران و حتی کشورهای اروپایی و آفریقایی به این منطقه مهاجرت کرده‌اند. دلیل مهم مهاجرت به این کشور اقتصاد روبه رشد و ثبات شغلی در متحده عربی است.

اقتصاد روبه رشد و ثبات شغلی در امارات باعث شده تقاضا برای جذب نیروی کار در این منطقه بسیار زیاد شود. هر ساله افراد زیادی برای کار در این منطقه از نقاط مختلف دنیا می‌آیند و در این میان ایرانیان به علت نزدیکی و موقعیت جغرافیایی عالی به این کشور از موقعیت خوبی برخوردارند.

این کشور به دلیل اقتصاد روبه رشد خود و نوپا بودنش در زمینه‌های مختلفی به نیروی کار ماهر و خبره نیازمند است. ثبات شغلی در این کشور باعث می‌شود مهاجرانی که برای کار به این کشور سفرکرده‌اند، خیال آسوده‌تری داشته باشند. این در حالی است که ثبات شغلی در سایر کشورها حتی کشورهای پیشرفته خیلی تضمینی نیست.

اقتصاد روبه رشد و ثبات شغلی در امارات اقتصاد روبه رشد و ثبات شغلی در امارات

امارات کشوری روبه‌رشد

اگر قصد زندگی در کشورهای اروپایی یا آمریکایی را دارید، اما به رزومه خوب نیاز دارید، می‌توانید به کار در امارات به‌عنوان گزینه عالی فکر کنید؛ چراکه این کشور با رشد فوق‌العاده خوب در زمینه‌های اقتصادی و ثبات شغلی در امارات باعث شده که کار در آنجا تأثیر مثبت خیلی زیادی روی رزومه کاری‌تان داشته باشد.

اقتصاد اصلی امارات بر پایه توریست و درآمد حاصل از نفت به دست می‌آید و طبق گزارشات اخیر این کشور جزء کشورهای ثروتمند آسیا محسوب می‌شود. بیشترین فضای کاری امارات در دو شهر دبی و ابوظبی قرار دارد.

ابوظبی پایتخت امارات است و طبیعی است که بیشترین نیاز به نیروی کار در پایتخت یک کشور است. همان‌طوری که در تمامی دنیا بیشترین تقاضا برای نیروی کار در پایتخت‌ها وجود دارد و قاعدتاً ثبات شغلی در امارات هم در این شهر به نسبت سایر شهرها بیشتر است.

دبی شهری تجاری است و می‌توان با قطعیت گفت بزرگ‌ترین شهر تجاری دنیا است. پس نیاز به نیروی کار بالایی دارد. علاوه بر این‌ها وجود نفت نیز نیاز به نیروی کار را بالا می‌برد.

زندگی راحت

علاوه بر تمام این عوامل، ثبات شغلی در امارات و پیشرفت روزافزون کشور، تضمینی برای زندگی راحت‌تر در منطقه است. هزینه‌های زندگی در امارات به‌خصوص دبی و ابوظبی بالا است، اما در آمد بالایی نیز دارید که نیازهای زندگی‌تان را برطرف می‌کند.

دین رسمی کشور امارات اسلام و زبان رایج آنان عربی است، اما لازم است بدانید به دلیل وجود مهاجران زیاد امروزه زبان انگلیسی در این کشور کاربرد بسیار زیادی دارد.

بهترین مراکز تفریحی دنیا در امارات دلیلی برای ثبات شغلی در امارات بهترین مراکز تفریحی دنیا در امارات دلیلی برای ثبات شغلی در امارات

ابوظبی و دبی

ابوظبی پایتخت امارات است و به‌عنوان یکی از گران‌ترین شهرهای دنیا شناخته می‌شود، ولی باید توجه داشت که درآمد مردم این شهر بالا بوده و شهری است که بیشتر امیران امارات در آن زندگی می‌کنند.

ابوظبی دارای مناطق تاریخی و موزه‌هایی است که باعث جذب توریست‌ها از مناطق مختلف جهان می‌شود. برگزاری فستیوال‌های مختلف، مراکز خرید بزرگ و جذاب، مراکز تفریحی مدرن و بزرگ باعث جذب بسیار زیاد توریست می‌شود. همین جذب این میزان بازدید کننده باعث به وجود آمدن کار و شغل‌های زیادی می‌شود و به دنبال این قضیه نیاز به نیروی کار بیشتر از قبل حس خواهد شد.

ابوظبی و ثبات شغلی در امارات ابوظبی و ثبات شغلی در امارات

دبی، از مدرن‌ترین شهرهای دنیا و بزرگ‌ترین شهر امارات متحده عربی در خلیج‌فارس است که به مقصدی عالی برای ایرانیان جویای کار تبدیل شده است. سالانه ایرانیان زیادی در این شهر اقامت کاری می‌گیرند.

زبان اصلی این شهر عربی است، اما به دلیل مهاجرت افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا امروزه حتی ساکنین اصلی این شهر نیز به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند.

دبی علاوه بر مدرن بودن شهری است پر از جاذبه‌های گردشگری. البته باوجوداینکه در این شهر نمای تاریخی دیده نمی‌شود، اما مدرن بودنش دلیلی است برای جذب خیلی زیاد توریست‌های خارجی از کشورهای اروپایی و آمریکایی.

ثبات شغلی در امارات، دبی به‌وضوح دیده می‌شود. در دبی دنیای سنتی و مدرن را کنار هم به شکلی جذاب می‌توانید ببینید. همان‌طور که گفتیم جذب توریست علاوه بر درآمد فوق‌العاده عالی باعث بیشتر شدن کار در کشور می‌شود.

سخن آخر

ثبات شغلی در امارات از مهم‌ترین دلایل برای مهاجرت است. دبی و ابوطبی از اصلی‌ترین شهرهایی هستند که درصد ثبات شغلی این شهرها بسیار بالاست.


بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.